- Нове життя - https://nz-ir.com -

ПОВЕРНЕННЯ ІВАНА ФІРЦАКА

Днями в сусідньому місті над Латорицею, в кіноконцертному залі “Перемога”, відбувся прем’єрний показ повнометражної дитячої кінострічки, відзнятої вперше за підтримки незалежної держави.
Приємно, що екранізували твір закарпатського письменника Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». І вдвічі приємніше, що мова йшла про нашого з вами земляка Івана Фірцака, який народився у червні 1899 року в с. Білки. Фільм про нелегку долю та незвичайну історію життя людини, яку в 1928 році визнали найсильнішою на планеті, є цікавим не тільки для дітей, а й будь-якого покоління. Адже виховна його ідея – кожна людина може зробити себе сама, треба лише вірити у свої сили.
Відвідав показ й голова райдержадміністрації Василь Ковбаско, який висловив слова вдячності авторам за чудовий фільм та закликав продовжити й надалі створювати якісне українське кіно на реальних подіях.
‒ Нам є ким пишатись і з кого брати приклад,‒ сказав Василь Ковбаско. Також з Іршавщини приїхало близько 400 чоловік, серед яких нащадки національного героя та учні 7-10 класів із сіл Ільниця, Чорний Потік, Кам’янське, Доробратово, м.Іршава тощо.
Зйомки фільму проходили на Закарпатті, в Кам’янці-Подільському, Чернівцях та Києві. Бюджет фільму склав близько 16 мільйонів гривень, а тривалість стрічки — 89 хвилин. Крім Дмитра Халаджі, який зіграв головного героя та відомого стронгмена Василя Вірастюка, у фільмі також знявся сам режисер Віктор Андрієнко, Ольга Сумська, Борис Барський, Богдан Бенюк, Ігор Письменний, Лесь Задніпровський, В’ячеслав Гіндін, Володимир Комаров, стронгмени Володимир Рекша та Сергій Конюшок.
Наталія ХОДЄЄВА.