- Нове життя - https://nz-ir.com -

ОСТАННІЙ ПРИЗОВ – ПРИЗОВ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Інтерв’ю – як коментар
− Вікторе Зіноновичу, на нараді, яку провів голова райдержадміністрації В.В. Ковбаско по критичному стані у районі із осіннім призовом до лав Збройних Сил України Ви Вже назвали ряд прчин. Перелік їх вичерпний?
− На жаль, ні. Крім названих є й інші. Вони носять як загальнодержавний характер так і локальний − місцевий. Переконаний, що злий жарт у цьому з нами зіграло доволі однобічне, але широкомасштабне висвітлення у всеукраїнських засобах масової інформації теми переходу Збройних Сил України на контрактну службу. Концентрація уваги громадськості на одних тільки ЗСУ і майже повне ігнорування, неувага до діяльності інших військових формувань спричинили теперішню ситуацію.
Проведено реформування системи військових комісаріатів. У результаті штатна чисельність нашого Іршавсько-Виноградівського об’єднаного районного військового комісаріату налічує всього 5 працівників.
Зміни не торкнулися базової ланки. Маю на увазі інспекторів військово-облікових столів на сільських радах. По суті система їх роботи не мінялася ще з радянських часів. А відтак − і підходи. Методи примусу, залякування застаріли, віджили своє. Держава створює і формує систему заохочень, мотивацій. Нам всім треба вчитися і знаходити переконливі аргументи.
− Тобто, Вікторе Зіноновичу мова йде про активізацію рекламно-агітаційної роботи у молодіжному середовищі?
− Саме так. Зроблю короткий історичний екскурс. Ми з вами чудово пам’ятаємо ту величезну діяльність, що її проводили колись наші ветерани Великої Вітчизняної війни по патріотичному вихованню учнівської допризовної молоді. На жаль, час невмолимий. Сьогодні у нас є деякі сільські ради, на території яких не проживає жодного ветерана, а там, де є, то переважно це люди в такому віці, коли їм громадські навантаження не під силу.
Деякі організації, що сприяли нам у роботі віджили своє, втратили зв’язок із часом, інші – пережили самі себе.
Не сприяє призову молоді у військові формування Внутрішніх військ МВС України, Державної прикордонної служби і Державної транспортної служби і соціально-економічна ситуація в регіоні. Відверто сказати, важко мотивувати молоду людину до виконання почесного обов’язку перед державою або на контрактну службу у той час, коли його однолітки за кордоном, немаючи навіть надто високої кваліфіації заробляють доволі пристойні кошти.
− Який вихід бачите Ви?
− Як наголосив голова державної адміністрації В.В. Ковбаско − вихід із складної ситуації − це наша спільна справа. Ми всі разом із сільськими головами, інспекторами ВОС, батьками, громадськістю повинні знайти ті точки, в яких пересікатимуться інтереси всіх. Є чимало таких молодих людей, кому армійська служба є необхідною в подальшій роботі. Когось приваблюють самі по собі армійські будні.
Вірю також і в те, що невдовзі ми матимемо такі умови проходження військової служби, коли це буде престижно і матеріально вигіднм
Михайло Ісак,
Іван Химич