Версія для друку Версія для друку

НАСТАЛА ОСІНЬ, А З НЕЮ – ЗЛИВОВІ ДОЩІ

У березні цього року минуло дванадцять років від катастрофічного паводку 2001 року, в результаті якого було нанесено колосальних збитків народногосподарському комплексу Закарпатської області. Одним із найбільш постраждалих районів був Іршавський район. Нанесені збитки по нашому району обчислювалась десятками мільйонів гривень. Мешканці сіл Заріччя, Сільце, Кам’янське, Вільхівка, Гребля, Луково, Приборжавське, Довге, Лисичово, Білки, Брід, Ільниця та м. Іршава з острахом згадують про ті дні. В той же час продов­жують порушувати елементарні правила, будівництво житлових будинків у зонах можливого підтоплення, допускають захаращення водовідвідних канав, каналів та русел річок, потічків, що в результаті призводить до підтоплення територій населених пунктів.
Спробуємо провести короткий аналіз надзвичайних ситуацій, які мали місце на території нашого району за останні три роки.
У 2010 році було багато неприємних сюрпризів, зокрема: сильні грозові дощі, які пройшли: 15-16 травня, 20-21 травня, 3-4 червня, 6-7 серпня, та грудневий паводок, що пройшов 8-10 числа 2010 року, в результаті було нанесено колосальних збитків народногосподарському комплексу та соціальній сфері нашого району.
Всього по району грудневим паводком було завдано прямих збитків на суму 2 млн. 520 тис. гривень, орієнтовна вартість відновлюваних робіт – 7 млн. 600 тис. гривень, в цілому було складено актів та оформлено проектно-кошторисну документацію на 27 об’єктів, на суму 6 млн. 690 тис. грн. Після експертизи проектів у Мінрегіонбуді була встановлена сума 5 млн. 643 тис. грн.., із них профінансовано з резервного фонду Державного бюджету 2 млн. 944 тис. грн, з місцевого бюджету виділено 123.67 тис. гривень. Для проведення першочергових робіт з ліквідації наслідків паводку було визначено 12 об’єктів, на загальну суму 3 млн. 67 тис. гривень.
У 2011 році була проведена колосальна робота щодо ліквідації наслідків грудневого паводку 2010 року, а саме: були зроблені роботи по берегоукріпленню та розчистці русла річки Синявка в м. Іршава, берегоукріплення потічків та річок на території Лисичівської, Кушницької, Броньківської, Великораковецької сільських рад, проведена розчистка та поглиблення меліоративних каналів на території Вільхівської, Зарічанської, Кам’янської, Арданівської, сільських рад.
2012 рік та частина 2013 року, слава Богу, в нашому районі пройшли без надзвичайних ситуацій. В той же час, потрібно брати до уваги уроки, які дає нам природа. Необхідно задуматись, чому так часто вона нагадує про себе. Аналізуючи надзвичайну ситуацію, яка на даний час має місце в деяких областях України (Кіровоградська, Одеська, Житомирська), необхідно робити висновки і вживати належні заходи, щоб не допустити подібного в нашому районі.
Наступила осінь, дай Бог, щоб обійшлось без паводків, але ми маємо бути готові до можливого виникнення надзвичайних ситуацій. Тому в черговий раз нагадуємо міському та сільським головам: в обов’язковому порядку перевірити аварійні бригади, які створені при радах, щоб це було зроблено не тільки на папері, а наяву.
Кожен громадянин зобов’язаний підтримувати в чистоті стічні канави та містки, які прилягають до його дворогосподарства. Кожен сільський голова за своїми прямими обов’язками, (з допомогою членів виконкому та сільських депутатів), повинен слідкувати за станом водовідвідних канав та мостових переходів, які є на території тої чи іншої сільської ради, а не чекати, що хтось прийде і зробить це за нього.
Не останню роль у розчистці водовідвідних к’юветів, мостових переходів та вести постійний контроль за їх станом на дорогах загального користування (державного та обласного значення), повинна відігравати Іршавська філія «Райавтодор». Новопризначеному керівнику філії «Райавтодор», спільно з органами місцевого самоврядування, необхідно звернути увагу на облаштування мостових переходів, взяти хоча б відрізок дороги Іршава ‒ Ільниця, бічні водовідвідні канави просто засипані землею, при невеликих опадах вода тече по дорозі, а якщо підуть зливи, то дорога стане річкою.
Шановні земляки, мешканці населених пунктів Іршавщини, керівники установ, організацій та органів місцевого самоврядування, давайте спільними зусиллями приведемо в порядок узбіччя вулиць та доріг, розчистимо водовідвідні канави, не будемо захаращувати русла річок та потічків. Це наше завдання, ніхто за нас з Вами цього робити не буде.

Юрій ХИМИНЕЦЬ,
начальник відділу з питань цивільного захисту Іршавської райдержадміністрації.

Ваш отзыв

Ваш коментар