Версія для друку Версія для друку

ПІДПРИЄМНИЦЬКИЙ ПОТЕНЦІАЛ РАЙОНУ

Днями в м. Іршава  відбулися урочистості  з нагоди Дня підприємця. Представників малого і середнього бізнесу прийшли привітати заступники голови райдержадміністрації Іван Завидняк і Микола Сочка, керуючий справами районної ради  Євген Свириденко, начальник управління економічного  розвитку і торгівлі  РДА  Наталія Ковач, міський голова Степан Бобик, начальник Державної податкової інспекції в Іршавському районі Світлана Муха, начальник управління Пенсійного фонду в Іршавському районі Іван Бізіля та начальник районного центру зайнятості  Михайло Гецко.

− Підприємство має величезний вплив на формування, становлення і розвиток національної економіки і покликане  привернути увагу суспільства до підприємницької ініціативи, сприяти  подальшому розвитку малого і середнього  бізнесу, − зазначив Іван Завидняк.

У районі діють 4052 суб’єкти  підприємницької діяльності − фізичних осіб та 160 малих підприємств. Торік малими підприємствами реалізовано товарів, робіт і послуг на 99,1 млн. гривень, що складає 108,1% в порівнянні із відповідним періодом минулого року і становить 56,1% по відношенню до загальнорайонного показника.

Суб’єктами підприємницької діяльності − малими підприємствами сплачено до бюджетів всіх рівнів 13,7 млн. гривень, що на 3.7% більше до попереднього року.

Позитивним результатом від діяльності малого підприємництва є забезпечення збільшення надходжень від діяльності суб’єктів малого підприємництва  до бюджетів усіх рівнів (питома вага надходжень від малого бізнесу склала 37,5%). До речі, на малих підприємствах району працює 1386 чоловік.

Серед тих, хто надає людям роботу, гарантує нормальну заробітну плату і забезпечує  податкові платежі до бюджету − ТзОВ “Клен”, ПП “Троянда”, ПП “Гроно-1”, які входять в основне коло. Стабільно працюють такі підприємства: ТзОВ “Фортуна − Іршава”, ТзОВ “Вікторія Транс”, ТзОВ “Волоське” та ін.

Малий та середній бізнес завжди був і залишається найефективнішим інструментом реалізації  підприємницького потенціалу як найкращого засобу поєдання економічних та соціальних орієнтирів розвитку.

 

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар