Версія для друку Версія для друку

80 ТИС.ГРН. ЕКОЛОГІЧНОГО ПОДАТКУ СПЛАЧЕНО ПІДПРИЄМЦЯМИ ІРШАВСЬКОГО РАЙОНУ

       З них 37,6 тисяч поповнили скарбницю місцевого бюджету Іршавщини. Загалом з початку року до Зведеного бюджету  платниками податку району перераховано 80,22 тис.грн., що на 43,72 відс. більше, ніж в минулому році.

      Вказаний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Наразі в Іршавському районі його платниками є майже 140 суб’єктів господарювання – юридичних та фізичних осіб.

      Коло осіб, які сплачуватимуть даний податок, значно розшириться, в зв’язку з набранням чинності норм Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм” від 04.07.2013р. № 422. Перелік  платників екологічного податку доповнять особи, які здійснюватимуть ввезення, виробництво та придбання  транспортних засобів та кузовів до них, які в подальшому підлягатимуть утилізації. Зауважимо, із кола об’єктів оподаткування виключено, зокрема, придбані на території України автомобілі, що в установленому порядку були зареєстровані (перереєстровані) до 01.09.13р. або реалізовані після 01.09.13р. Крім того, не  буде оподатковуватись транспорт для інвалідів, а також –  спеціального призначення, придбаний за бюджетні кошти.

        Розмір податку буде залежати від ставок та коефіцієнтів, які в свою чергу, прив’язані до виду транспортного засобу, його новизни та до об’єму двигуна або ж повної маси.

        Сплатити податок необхідно під час ввезення авто на територію України у день подання декларації на митниці. У разі придбання транспорту, вітчизняний виробник сплатить його в день продажу, якщо він не звільнений від оподаткування.

Відділ обслуговування платників

ДПІ в Іршавському районі

Ваш отзыв

Ваш коментар