Версія для друку Версія для друку

НОВИЙ «ПУЛЬС ТЕХНОЛОГІЙ», ПІВСОТНІ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ. І ЦЕ ЛИШЕ ПОЧАТОК…

Тобі треба годувати сім’ю або ж маєш ще якісь клопоти, на вирішення яких потрібні гроші. Аби їх заробити, необхідна улюблена робота, яку вмієш виконувати. У такій ситуації вподобане новостворене робоче місце – як мінімум бальзам на душу. За сприяння голови райради Станіслава Сухана, після тривалої перерви, буквально тиждень-два тому запрацювало підприємство з виробництва струганого шпону для меблів в Іршаві. Таке поки єдине в області. Роботу вже мають 40 чоловік. Люди будуть зайняті знайомою справою вдома і понесуть, як-то кажуть, зароблений кусень хліба у свої сім’ї. Очолює підприємство Віктор Іванович Жупанин. Він не просто охоче побесідував, а й наочно ознайомив з виробничим процесом та потужностями.

ПЕРЕДІСТОРІЯ…

Свого часу було створено підприємство «Тандем». У 2001-2003 роках сюди завезли імпортне обладнання, зокрема котли і насоси. Підприємство активно розвивалося. Тут виготовляли лущений шпон з бука і хвої. Воно було потужним платником податку в районі до 2008 року. Нагрянула світова економічна криза, що далася взнаки підприємству. Таке виробництво стало невигідним. Почалася кількарічна фаза пошуку себе в нових умовах.

ДРУГЕ ДИХАННЯ: НИНІШНІ РЕАЛІЇ

Після тривалої мовчанки приміщення знову гуде. Тут вирує життя. Як робить кожен справжній християнин на початку великої справи, перед запуском у дію підприємство освятили. Ще одна цікава деталь – у великі церковні свята тут не трудяться. Ці дні відпрацьовують по суботах. Таке рішення прийняв колектив. Наразі на підприємстві працює 40 чоловік. Найближчим часом їх кількість зросте до 60. Продуктивність роботи поки середня. З жовтня струганий шпон з дуба виготовлятимуть вже у дві зміни. За одну зміну можна обробити від трьох до семи кубів дерева. За рік при роботі в дві зміни можливо виготовити від півтора мільйона квадратних метрів шпону. Звісно, і це ще не межа. При злагодженій кадровій політиці та нормальних капіталовкладеннях потужності вдасться нарощувати. Середньомісячна заробітна плата на підприємстві становить до трьох тисяч гривень. Кваліфіковані працівники можуть отримувати і до чотирьох тисяч гривень. Зарплати в «конвертах» немає. Тут працюють жителі Іршави, Ільниці, Білок, Греблі, Лози. Для функціонування підприємства залучили 50 відсотків інвестицій, решта – власні активи. Потенційні покупці продукції знаходяться в Австрії та Росії. Їх коло розширюватиметься. Головне – знайти спільні умови, які влаштовують обидві сторони.

І ще кілька штрихів з, так би мовити, меблевої кухні. Виробнику меблів нелегко виживити на внутрішньому ринку. Причина проста – багато хто завозить напівфабрикати із-за кордону, маючи шалені митні пільги. Ясна річ, що й собівартість такої продукції буде нижчою, ніж виготовлені тут. Це добре розуміють на підприємстві, тому вибудовують власну стратегію. На кредити не спокушаються через необґрунтовані відсотки. А співпраці з Європою не бояться. До трьох місяців за поставлену продукцію повинні оплатити, бо інакше наш Нацбанк накладе штрафні санкції. Звісно, все це обумовлюється у відповідній документації. Таким чином, зваживши «за» і «проти», підприємство рухається вперед. Як йшлося у тому фільмі, і Москва не зразу будувалась.

ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС: ВІД А ДО Я

Деревину для шпону можна пропарювати. Це дешевий варіант, але не такий якісний. На підприємстві дуб проварюють. Для цього є спеціальна камера. Процес має відбуватися протягом 36 годин при температурі 60-80 градусів за Цельсієм. Виробництво має кілька етапів. Все починається з пилорами. Там дерево розрізують, а відтак його очищають. Наступний етап – проварювання. Після цього матеріал стругають, сушать, обрізають. Лише так вже беруться за сортування й пакування. І маємо кінцевий продукт – шпон струганий. Це ще називають фасадною частиною меблів.

 НАДІЙНА ПІДТРИМКА – ЕЛЕМЕНТ УСПІХУ

Коли починаєш працювати, для тебе важлива ціла низка речей. Хочеться, аби на підприємстві була бодай якась стабільність, влаштовувала зарплатня, радував психологічний клімат та комфортні умови роботи. Як запевняє директор фірми Віктор Жупанин, тут все це є. Але навряд чи так могло скластися без надійної підтримки з боку районної влади. Як кажуть у народі, можеш лізти зі шкіри, та все одно з’явиться низка нюансів, перед якими будеш безсилим. Та не хочеться, щоб копітка і тривала робота, можливо, недоспані ночі і витрачені енергія та нерви минули отак марно. За словами Віктора Жупанина, у нього склалися теплі ділові стосунки з головою райради Станіславом Суханом. Керівник району сприяє доброму інвестиційному клімату, а це є елементом успіху конкретного підприємства та й інших загалом.

… Стоїш в епіцентрі виробництва на підприємстві, чуєш гул моторів, бачиш зайняті людські руки, відчуваєш тепло і запах меблів…Все це рухається…І точно розумієш, що життя вирує, робота кипить. Радісно, що жителі нашого району мають де працювати вдома, а не їдуть за кордон, й отримують достойну зарплату. Комусь може здатися, що то рай малюють… Але якщо правда, то навіщо таїти…

 Іван СТЕПОВИЙ.

Ваш отзыв

Ваш коментар