Версія для друку Версія для друку

МАРКУВАННЯ СТЕЖОК І МАРШРУТІВ – ДЛЯ ТУРИСТА

Іршавщина багата на прекрасні краєвиди, туристичні принади. Є у нас високі полонини, красиві гори, рідкісні квіти. Маємо унікальні природно-заповідні території НПП «Зачарований край», який розміщений у вулканічних Карпатах, і Річанський масив з найвищою вершиною Іршавщини – гора Кук, що відноситься до Полонинського хребта. Всі ці об’єкти неабияк приваблюють око туриста. Йому лише треба створювати комфортні умови відпочинку, розвивати, що у нас є, заохочувати.  Один з напрямків розбудови туристичної галузі — маркування стежок, маршрутів. Днями з цього приводу голова райради Станіслав Сухан провів нараду. Як зазначив він, і нашим місцевим любителям природи, і тим, хто приїжджає до нас з інших районів, областей, із-за кордону це допоможе краще зорієнтуватися. Туристи охочіше йтимуть на Іршавщину, а від цього надійде більше коштів до районної казни, розбудовуватиметься інфраструктура.

Участь у нараді взяли голова районної організації УТМР Василь Павлище, директор НПП «Зачарований край» Іван Піняшко, директор райСЮТур Іван Терпай, його заступник Олександр Осійський, група спортивних туристів «Ілошво», представники відділу культури і туризму РДА, а також головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення та діловодства райради Маріанна Меренич.

Кожен з учасників зустрічі поділився власними напрацюваннями. Йшлося про вже розроблені еколого-пізнавальні стежки, інформаційні знаки, виготовлені переходи на річках, розставлені лавки, промарковані маршрути. Однією з туристичних родзинок міг би бути водоспад у Кам’янці в селі Осій. Зазначалося, що потрібно, аби до справи розвитку туризму долучилося ДП «Довжанське ЛМГ».   Для кращої організації роботи у цьому напрямку у кожній структурі-учаснику проекту необхідно закріпити конкретну людину.

Підбиваючи підсумки наради, Станіслав Сухан акцентував увагу на тому, що напрацювання з маркування туристичних стежок та маршрутів треба систематизувати та доповнити. На їх основі сформують і видадуть брошуру, виготовлять карту. Це згодиться для туриста.

Вже на наступному тижні розглядатимуть результати намічених планів по організації наглядної екологічно-туристичної інформації в самих об’єктах і біля центральних автомобільних доріг Іршавщини. Всі учасники цього процесу періодично звітуватимуть голові райради за пророблену роботу.

 Іван СТЕПОВИЙ.

Ваш отзыв

Ваш коментар