Версія для друку Версія для друку

ОЙ, ЛІТО – ЛІТЕЧКО…

Знову хочуть повернутися у дні подорожей та романтичні ночі діти нашої Іршавщини – вихованці станції юних туристів, учасники щорічної експедиції «Іршавські мандри».

Ось уже 10-ий рік поспіль педагогічним колективом райСЮТур (директор І.І.Терпай) проводяться канікули учнів у туристично-оздоровчій експедиції шляхом активного пішохідного руху дітей по мальовничих місцях Закарпаття, організованого відпочинку дітей на природі. Романтика проживання, харчування біля вогнища, пісні під гітару, розваги під відкритим небом і під зорями створюють в уяві вихованців незабутні враження на довгі роки.

З 2003 по 2012 роки щорічно в райСЮТур середня чисельність оздоровлених дітей складала 80 чоловік (що становить 800 дітей за десять років), це, звичайно, малий відсоток у загальній програмі  оздоровлення учнівської молоді, проте дуже вагомий для всебічного розвитку творчих здібностей та повноцінного оздоровлення і відпочинку гуртківців.

Набутий досвід педагогічним колективом райСЮТур по відпочинку й   оздоровленню дітей  шляхом перебування їх у туристичній експедиції з активним пішохідним способом пересування дає підстави стверджувати про величезну ефективність та перспективність цього заходу. У ньому закладений потужний потенціал оздоровчо-виховної роботи – як «школи в природі», «школи виживання в природі», «школи екологічної науки» тощо.

Також розроблена програма оздоровлення та відпочинку дітей в оздоровчій, туристсько-екологічній експедиції «Іршавські мандри-10» й затверджена рішенням чотирнадцятої сесії VІ скликання за підписом голови районної ради С.В.Сухана.

Першочерговим завданням колективу райСЮТур є відпрацювання на практиці навичок та вмінь юних туристів, удосконалення фізичної підготовки, виховання рис товаристськості та командного духу. А відтак  матимемо здорове і щасливе молоде покоління для свого народу і держави. Цікавими, вагомими і змістовними були проведені чотирнадцять днів туристської експедиції. Створені відповідні документи для правильної організації роботи.

У рамках літнього оздоровлення та відпочинку дітей станцією юних туристів заплановано і проведено з учнівським туристичним активом ряд цікавих екскурсій, а саме: в урочищах  Смерековий камінь, Купінкувате, Багно, Білий камінь, Кам’янка, сходження на гори Бистра, Синяк та Кук, відвідано Річанське лісництво, проведено екскурсії до с. Приборжавське, с. Солотвино, м. Рахів зі сходженням на г. Говерла, ознайомлення та вивчення флори і фауни НПП «Зачарований край» тощо.

Під час цих заходів учасниками експедиції «Іршавські мандри-10» були проведені очистки джерел, малих річок та потічків, промарковано туристичні маршрути, досліджено флору та фауну НПП «Зачарований край» та Карпатського біосферного заповідника, проведено санітарну очистку пам`яток історії та знаків, що знаходяться за маршрутом проходження експедиції, створювалися мініводоспади, проводився збір матеріалів з експедицій «Історія міст і сіл України» та «Моя Батьківщина – Україна».

Цьогорічну експедицію очолили досвідчені керівники гуртків СЮТур Рябець А.В., Осійська Л.Р, Осійський О.Д. Інструкторами та керівниками груп експедиції були Васильцюн В.В., Полянський М.А., Жідов І.І., а також Чийпеш В.С, Безега Я.І., Білак Т.В., Попдякуник В.І., Терпай О.Є., Акименко С.О., Меренич А.В., Кормош М.Ю., Куруц М.М., Почоменко Е.М., Половка М.В., Добромільська О.В., Шкіря Е.В., Улинець В.В., Дурда Д.В., Шпак Д.В., Ісак Г.Ф., Черепко Н.М., Горзов П.О., Боднар О.Д., Марканич І.І.

Завдяки умілим і правильним професійним діям працівників райСЮТур діти – учасники експедиції добре оздоровилися і відпочили, вивчили визначні місця свого краю, розширили свій життєвий світогляд, долучилися на практиці до збереження екології та туристичної інфраструктури рідного краю, отримали ряд незабутніх емоцій й позитивних вражень.

Заключним етапом учасників  експедиції «Іршавські мандри – 10» було сходження з гори Кук та долучення до свята ковальського мистецтва «Гамора» в с.Лисичово, де юні туристи зустрілися з організаторами фестивалю – головою РДА В.В.Ковбаско та головою райради С.В.Суханом.

Також приємно відзначити, що під час нещодавно проведеного Всеукраїнського зльоту туристів-краєзнавців у Ценральному таборі туристського активу учнів України в с.Осій у складі головної суддівської колегії були керівники позашкільних установ району – з райСЮТур: начальником  дистанції зі спортивної секції – Осійський О.Д. та з РБДТ: суддею етапу з етнографії – Світлинець А.А. У цьому захоплюючому краєзнавчому зльоті прийняли участь більше 250 маленьких громадян України та району. До речі, перше місце у творчій майстерні за напрямом «Географічне краєзнавство» на ІХ Всеукраїнському зльоті юних туристів-краєзнавців посіла вихованка райСЮТур Осійська Олександра, котра і нагороджена грамотою Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (м.Київ).

Протягом літа за сприяння директора райСЮТур Терпая І.І. було оздоровлено 25 дітей нашого району разом з батьками в м.Очаків Миколаївської області на базі відпочинку «Южанка».

Хотілося б, щоб до питання щодо відпочинку і оздоровлення наших дітей долучалися у повній мірі усі керівники виробничих підрозділів, підприємливі люди, спонсори, батьки та всі люди доброї волі.

Андрій Андрішко,

Ірина Попович, 

головні спеціалісти відділу молоді і спорту  управління освіти, молоді і спорту РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар