Версія для друку Версія для друку

ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ: ЛІТНІЙ ЧАС

Діяльність  регіонального молодіжного об’єднання «Екосфера» широко відома в Закарпатській області та за її межами. Спектр його роботи дуже широкий: екологічна просвіта; екологічні дослідження та  моніторинг стану водних екосистем; стале управління лісовими ресурсами (лісова політика та лісова сертифікація); сприяння сталому розвитку місцевих громад: проекти з енергозбереження, поводження з відходами, розвиток агро- та екотуризму; природоохоронна адвокація (представлення інтересів та захист екологічних прав громадян. Одним із напрямів роботи РМЕО «Екосфера» є робота з учнівською молоддю та залучення її до природоохоронної діяльності.

Організаторами співпраці учнів і вчителів Іршавського району з РМЕО є директор НПП «Зачарований край» І.М.Піняшко і інженер з екології О.І. Цільо. Активно включилися в роботу і зацікавили учнів вчителі Г.М.Янчій ‒ Ільницька ЗОШ І-ІІІ ст., Л.І.Щока  ‒ Підгірнянська ЗОШ І-ІІ ст., вчителі Осійської ЗОШ І-ІІІ ст. Учні цих шкіл вже другий рік працюють у проекті «Вивчаємо і охороняємо водні екосистеми» в рамках програми «Лідерство в природоохоронному русі», а також вони – активні учасники шкільних лісництв.

29-31 липня 2013 року на базі санаторно-готельного комплексу «Спелеоцентр», що в Солотвині, РМЕО  «Екосфера»   провело триденний літній екологічний табір, в якому поєднали навчання і відпочинок учнів – лідерів природоохоронного руху.

У доброзичливій атмосфері, на лоні чудової природи відбувалися тренінги, командні ігри, дискотеки, купання в солених озерах. Учні шкіл нашого району обмінювалися досвідом  з учнями Кам’янецької ЗОШ І-ІІI ступенів Ужгородського району (керівник Н.Ю.Угрин), які є учасниками проекту вже 4-ий рік.

Старання керівника табору К.І.Станкевич увінчались успіхом, збагатили світогляд учнів, розвинули їх бажання стати лідерами і волонтерами природоохоронного руху на рівні сучасних вимог. На урочистому закритті екологічного табору  вчителям і учням вручили подарунки – буклети, літературу на природоохоронну тематику, а також зелені бейсболки з емблемою  «ЕКОСФЕРИ».

                    Любов Митровцій,

                    вчителька Осійської ЗОШ I-III ст.

Ваш отзыв

Ваш коментар