Версія для друку Версія для друку

НЕ КАЖИ: НЕ ВМІЮ, А КАЖИ: НАВЧУСЯ

Вже багато років Анатолій Йосипович Вайда  – тренер районного клубу «Вікторія» по шашках і шахматах, що знаходиться у районному будинку дитячої творчості    навчає та дає настанови  трьом групам  вихованців.

За його словами, діти за досягнення отримують багато грамот та дипломів. Деякі з них особливо виділилися своїми визначними перемогами. Це Сільвія Марковці – одна із найкращих вихованців клубу. За свою відмінну діяльність отримала 24 золоті медалі, 5 срібних та 4 бронзові. Брала участь у чемпіонатах України та світу, змагаючись у різних видах шашок.

Також можна виділити Ольгу Павляк – чемпіонку України. Отримала золоту,  срібну та 4 бронзові медалі, учасниця літніх юнацьких ігор України.

Юний вихованець клубу  Сергій Скоблей брав участь у чемпіонатах України та Європи, займав другі та треті місця.

Тренер Анатолій Йосипович розповів і про робочі та виховні процеси діяльності клубу «Вікторія».

Заняття з дітьми проходять переважно з 14  до 18 години.

Вихованці є різні.  Потрібно правильно знайти індивідуальний підхід до кожного, тому тренер спочатку психологічно настроює їх, вчить аналізувати вчинки та слова, допомагає у різних ситуаціях й обов’язково підтримує, адже для дітей насамперед це необхідно. Тут вчаться правильно, маленькими кроками йти до поставленої мети, починаючи із дрібниць. Щоб досягти результатів, потрібно багато працювати, а головне – хотіти цього. Гра в шашки розвиває систему мислення, і в основному тут – навантаження на логіку.

Логічне мислення – це те, чого зараз найбільше не вистачає молодому поколінню, тому що зараз багато хто чекає «манни з неба», і все менше залишається таких дітей, які багато трудяться для досягнення висот.

Тут вчаться нести персональну відповідальність за слова та дії.

Діти, які близько року провчилися у клубі, поступово змінюють філософські погляди на життя: спочатку думають, а потім роблять. Тому діяльність клубу «Вікторія» – це не тільки гра, але й розвиток логічного мислення та розуміння вчинків.

Щодо діяльності тренера  Анатолія Йосиповича Вайди, то він знаходить час на саморозвиток, веде активну діяльність: брав участь у обласній спартакіаді ветеранів спорту, виступав у складі команди,яка стала чемпіоном області, також – у складі команди на особисто – командному кубку України з шашок – 100.

 

Лілія БІЛУНКА,

студентка відділення журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар