Версія для друку Версія для друку

ЛІСОГОСПОДАРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ − ЕКОНОМІЧНИЙ БАЗИС

Першого дня останнього літнього місяця в залі засідань районної ради пройшло  виїзне засідання  колегії обласного управління лісового та мисливського господарства. Начальник  Закарпатського  ОУЛМГ І.В. Фізик,  відкриваючи форум, зазначив, що в їх практиці  нововведена  цьогоріч форма роботи колегіального органу директорів державних лісогосподарських, лісомисливських, лісодослідних підприємств, НПП “Зачарований край” , ДП “Закарпатліссервіс”  і обкому профспілки. Тепер черга випала на ДП “Довжанське ЛМГ”.

Ігор Васильович на початку роботи подякував голові райради С.В. Сухану та голові райдержадміністрації В.В. Ковбаскові за увагу до підприємств галузі на Іршавщині, за результативний підхід до вирішення їх проблемних питань. В свою чергу Станіслав Васильович зробив акцент на тому, що це друга  профільна обласна колегія після медиків у нашому районі, дав високу оцінку депутатам  районної ради − директорам ДП “Довжанське ЛМГ” В.І Леднею і директору НПП “Зачарований край” І.М. Піняшку за вміле керівництво підприємствами, за активну  громадську діяльність, підтримку ініціатив влади, формування її позитивного іміджу.

При цьому голова райради задля об’єктивності зробив  зауваження  на двоякому ставленні жителів  та різних структур району до працівників галузі. З однієї строни, вони є в числі основних наповнювачів у регіоні бюджетів різних рівнів. Проте  спостережено й інший підхід − не без того, що  лісомисливське господарство та НПП намагаються “вкусити” як контролюючі, так і різні фіскальні органи. Слід віддати належне ефективності їх зусиль у збереженні нашого довкілля, ведучи паралельно просвітницьку роботу та розвиваючи − господарську .

Як ідуть справи у державному підприємстві “Довжанське лісомисливське господарство”, керівництво  управління і колеги Василя Івановича Леднея могли ознайомитися до засідання колегії в Довгому та Броньці. На території управлінського комплексу довжани того дня відкрили спеціалізований магазин “Лісовичок +”, в якому  реалізовується лісова продукція побічного користування. Асортимент тут, як для першого разу,  надзвичайно широкий: від саджанців туї в горщиках  до стільникового меду, сушених і маринованих білих грибів і фіточаїв.

Наступним етапом стала поїздка на виробничу  площадку в сусіднє село Бронька. Тут розміщено проміжний склад деревини, в основному бука і ялини, пилорама, верстат-дровокол, навіс для природного  просушування дров та механічного  їх навантаження на причепи каміонів для їх відправлення споживачам і на внутрішній ринок,  і на експорт.

 Учасники виїзної колегії  обласного управління лісового та мисливського  господарства спостерігали поетапно весь виробничий цикл цього підрозділу ДП “Довжанське ЛМГ”. Відповіді на зацікавлені питання  колег, роз’яснення, уточнення давав директор підприємства В. І. Ледней. Невимушено проходило спілкування членів колегії також із головним інженером лісомисливського господарства В.І. Шрамом та робітниками.

Інженер по охороні та захисту лісу державного підприємства В.В. Дзямко разом із трьома майстрами лісу  Річанського лісництва продемонстрували роботу мобільної групи по гасінню лісових пожеж…

Начальник відділу лісового та мисливського господарства  І.В.Орос та начальник відділу охорони лісу й внутрішнього аудиту ОУЛМГ у своїх виступах проаналізували виконання завдань І півріччя цього року і, на основі оперативних даних, за липень по лісогосподарській діяльності. Однією із найбільших проблем є самовільні рубки. Відрадно, що серед “штрафників” не було названо теперішніх “господарів” колегії − довжан. Начальник обласного управління І.В.Фізик в категоричній формі поставив вимогу навести порядок і притягнути до юридичної відповідальності порушників лісокористування.

Серйозну увагу приділили на колегії економічній стороні діяльності лісогосподарюючих суб’єктів області. Це було   домінантою виступу заступника начальника ЗОУЛМГ В.В. Кия та начальника відділу економіки, бухгалтерського обліку та аудиту І.О. Левицького. Ігор Васильович  як керівник галузі піддав серйозній критиці підопічних за дисбаланс із дебито-кредитною заборгованістю.

Серйозна аналітика  із оприлюдненням  конкретних фактів була зроблена щодо впровадження новітніх технологій ведення лісового господарства: електронного маркування  деревини, обладнання спецавтомобілів джі-пі-ес-навігаторами. Окрім того, мова велася про завершення створення системи єдиного електронного обліку деревини та автоматизації бухгалтерського обліку.

Керівник обласного управління лісового та мисливського господарства І.В.Фізик в ході роботи колегії систематично у виступи доповідачів вносив конкретику, переважно з критичними елементами. Підсумовуючи роботу колегії, Ігор Васильович зазначив як окремі позитивні напрацювання, так і  тенденції  в цілому по галузі, в тому числі і в ДП “Довжанське ЛМГ”.

 

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар