Версія для друку Версія для друку

«ДОРОГА ДО ХРАМУ» ОЛЕНИ ДЕМЧИК

Олена Іванівна Демчик ‒ вчителька української мови та літератури  Підгірнянської ЗОШ І-ІІ ступенів. Авторка шести збірок: «Ріка життя» (2005), «Во славу Господню» (2006), «Струни серця» (2007), «Осінній зорепад» (2011), «Цілюще джерело» (2012). Презентації цих книг відбулися в Чорнопотіцькій, Доробратівській, Сілецькій, Климовицькій ЗОШ І-ІІІ ст.,  Підгірнянській ЗОШ І-ІІ ст.,  Іршавській гімназії, у Хустській спецшколі-інтернаті. Проводилися зустрічі з поетесою у Загатській ЗОШ І-ІІІ ст., Зарічанській ЗОШ І-ІІ ст.

Авторами цих рядків був підготовлений і проведений  урок-зустріч на тему: «Ми – шанувальники творчості Олени Демчик». Присутні висловили свої враження про прочитані попередні 5 збірок. Та дивно, що твори  не перестають читати літні люди, яким  далеко за 70: Олена Михайлівна Капітан, Марта Іванівна Бідзіля, Марія Іванівна Томей, Марія Михайлівна Лівак, Марія Іванівна Будик, Марія Іванівна Демчик та інші.

«Дорога до храму» – шоста поетична збірка Олени Демчик, видана у кінці червня 2013 року редакційно-видавничим відділом  Дрогобицького державного університету ім.  Івана Франка.

Починається збірка епіграфом «Промовляє до нього Ісус: «Я – дорога і правда, і життя. Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене». (Ів. 14:6). До збірки увійшли громадянські, пейзажні та інтимні вірші, які відтворюють враження чутливої душі авторки, її духовний космос, через  який переломлюються  розмаїття навколишнього світу, повсякденна проза життя. Збірка охоплює найбільш актуальні теми та проблеми сучасності: призначення людини на землі («Творити добро»), моральні цінності, доля рідного слова й України «Краю любий!», «Єднаймося!», «Народе мій», «Слово вічне», «Струна серця», «Муза прийшла в гості»), краса природи розкрита в шостому розділі збірки «У  царстві природи» («Осіння краса», «Кінець серпня», «Осінь чарівниця», «Осіння ніч», «Осінній етюд», «Осіннє сонечко»). Цими віршами вона передає та висловлює свою найбільшу любов до пори року осені, мабуть, тому, що народилася саме восени.

Книга складається із шести цікавих, змістовних один за одним розділами: «Дорога до життя», «Слово до слова», «Рідна земля», «Родинне вогнище», «На життєвій ниві», « У царстві природи».

Тематика віршів Олени Демчик неординарна і цікава, доступна різній категорії читачів: для молодших і старших дітей та  дорослих.

Майстерно володіючи словом, авторка своїми творами не залишає байдужими жодного читача, бо її вірші зачіпають  за живе. Творити любов, добро, мир – ось в чому вбачає і знаходить авторка збірки щастя («Творити добро»). «У чому щастя?», «Рідні Карпати», «Все пройде».

Отже, Олена Іванівна – особа творча, інтелігентна і щиро віруюча. Про це свідчать її вірші із шостої книги. Вони легко читаються і даються до сприйняття, а тому і знаходять щире коло зацікавлених читачів.

Своїми віршами вона закликає жити так, як нам Господь заповідав, примножувати віру ту, яку залишили нам у спадок, не забувати про Бога. («Дбай про душу», «Дай же, Боже», «Служити Господу», «Висока мораль».

Поетеса запевняє, що тільки любов, добро, милосердя нас у світі тримають, закликає на захист правди і честі усім разом стати («Стараймось гідно жити», «Діла добрі», «Знаходжу щастя»).

Олена Іванівна добре знає Біблію, їй близькі різні форми і види вірша. Чимало віршів (близько двадцяти), покладені на музику (у виконанні дуету «Шарж» з м. Ужгорода).

Олена Іванівна не уявляє майбутнього життя, щоб не писати «Пишу не для слави, а для задоволення душі», – часто можна почути від неї. Головне, вважає, знайти цікаві теми і добре їх опрацювати, висловлювати своє бачення по-особливому. Все це додає поетесі наснаги і впевненості у своїх силах та таланті.

Ми пишаємося талантом від Бога нашої  колеги-поетеси. За цей Божий дар зичимо їй доброго здоров’я, уважних читачів її творів, нових задумів на творчій ниві, Божої благодаті.

 

Наталія Данканич,

вчителька Підгірнянської ЗОШ І-ІІ ст.

Ваш отзыв

Ваш коментар