Версія для друку Версія для друку

ВІД ДІЛЬНИЧНОГО – ДО СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ

1 серпня виповнюється 60 років майору міліції у відставці Михайлу Івановичу Станинцю. Давня життєва істина – справжня людина починається там, де вона обирає свою доленосну стежину. Саме робота у міліції для Михайла Станинця стала цією стежкою. Сільський парубок після армії відразу пішов працювати у міліцію, а згодом вступив до Івано-Франківської середньо-спеціальної школи міліції. Здобувши освіту, доводилось працювати  на різних посадах.

Починав із патрульно-постової служби у Мукачівському міському відділі. Далі був переведений на посаду чергового Берегівського медвитверезника, де проходили примусове лікування особи, які зловживали спиртним. Цей заклад багатьох громадян повертав до повноцінного життя. Навіть вже працюючи  дільничним інспектором у Іршавському районному відділі міліції, Михайлу Станинцю, особливо жінки, дякували за повернення їх чоловіків у сім’ї.

Протягом 17 років Михайло Іванович працював дільничним інспектором. Його два рази, в 1988 та 1990 роках, визнавали кращим дільничним інспектором області. Весь цей час він працював разом зі своїми колегами Іваном Поповичем, Василем Гольчою, Ярославом Вашем, Іваном Кляпом, Іваном Грабом та Андрієм Ващинцем  на одній і тій же дільниці обслуговування.  Найважчою ділянкою були села Заріччя та Сільце – 49 квартал. У ті роки, у так званій 49-ці, жило багато раніше судимих осіб, які постійно дебоширили. Михайло Станинець контролював їх, але сільські танці майже  без бійки не обходились.

Мимоволі згадалися березневі події 1993 року, коли дільничні інспектори міліції Михайло Станинець та вже покійний Василь Бабинець  вгамовували хуліганів. Вони знаходились на чергуванні у селі Сільце, коли до них підбіг чоловік із криком «Там б’ються !»

Справді, дільничні побачили у кафе жахливу картину: всі стільці, столи, посуд перебиті. Жінка-продавець вгамовувала хуліганів. Михайло Станинець попросив припинити хуліганські дії і вийти з приміщення, але у відповідь почув брудну лайку. Один із хуліганів накинувся на міліціонерів. Правопорушники не врахували, що дільничний інспектор був неодноразовим переможцем  змагань із самбо і дзюдо. Отож, одного з хуліганів він перекинув через плече і почав зв’язувати йому руки. У цей час Василь Бабинець вгамовував інших двох, заодно викликаючи допомогу з райвідділу. Але один із хуліганів вибіг до машини, де взяв із багажника сокиру і повернувся в кафе. Від двох ударів сокирою Михайло Станинець ухилився, а від третього вже не зміг. Сокира летіла просто на голову міліціонера, і той підставив руку. Удар був настільки сильний, що сокира розрубала міліцейський кожух, кітель і кисть руки Михайла Станинця. Після цього хуліган накинувся на Василя Бабинця, який надавав допомогу своєму товаришу. Бабинець захищав себе і пораненого Станинця планшеткою. Далі хуліган із місця пригоди втік.

Зупинивши автобус, Василь Бабинець відправив товариша в лікарню і вже разом з працівниками райвідділу  пішов затримувати злочинця. За цим фактом порушили кримінальну справу. Закарпатський обласний суд постановив ув’язнити злочинців на 6 років.

Після тривалого лікування старший дільничний інспектор, майор міліції Михайло Станинець повернувся на свою дільницю. Три рази сільська громада села Арданова обирає його сільським головою. Починаючи з  березня 1998 по жовтень 2010 року, він відстоює права селян, для яких зумів зробити за цей період чимало добрих справ.

Наразі, майор міліції у відставці, неодноразовий призер по самбо та дзюдо у ваговій категорій 82-90 кг., Михайло Станинець знаходиться на заслуженому відпочинку.

Михайло Іванович цими днями відзначає свій ювілей. Особовий склад та рада ветеранів і пенсіонерів райвідділу щиро вітають шановного ювіляра із 60-річчям. Бажають йому здоров’я, щастя, достатку, родинного затишку, злагоди і довгих років життя.

Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС.

Ваш отзыв

Ваш коментар