Версія для друку Версія для друку

“ТРИМАЮ ГОСПОДАРСТВО, БО ТОДІ НЕ СТАРІЮ…”

Марія Василівна Красота має 130 курей, 52 качок, 40 гусей, 11 свиней та 2 корови. Крім того, на господарстві є ще 4 кішки та 2 собаки. Все це утримує уродженка села Брід на Черкащині. Що б там не казали, а це ще раз підтверджує, що закарпатський народ трудолюбивий та хазяйновитий. Зараз Марія Василівна гостює у своїх батьків, тому худобу та птицю доглядають діти.

Народилася жінка в селі Брід. Закінчила тут восьмирічну школу. У 16 років вийшла заміж за черкащанина, тому переїхала жити до Центральної України. Вже там пані Марія закінчила Черкаське дошкільне училище. Спочатку вона працювала вихователем, потім – завідувачем столової. Зараз жінка працює в районній лікарні молодшою медичною сестрою. Тут вона трудиться вже 23 роки. Має Марія Василівна четверо дорослих  дітей, чоловік помер. Жінка каже: “Діти розійшлися, мають своє життя, я залишилася сама. Тримаю таке господарство, бо тоді не старію”. Господиня прокидається о п’ятій годині ранку і обходить худобу. Все треба встигнути за дві години: і нагодувати свиней, і подоїти корови, і випасти гусей, бо о восьмій вже треба бути на роботі, а відтак працювати до самого вечора! Тому худобі потрібно залишити їжу на цілий день. Ввечері, після повернення з роботи, знову обхід домашніх тварин та птиці. Господиня розповідає про своє “газдівство”: “Спить птиця в корівнику, а в дворі я викопала ставок, щоб гуси та качки мали де купатися.  Забирають молоко спецавтомобілі, які приїжджають під ворота і відвозять на завод. Цим трохи підробляю, треба ж за щось жити…”  Крім того, господиня вирощує абрикоси, які  продає в  Києві.

Зараз Марії Василівні 56 років. Вона сидить на ганку батьківської хати, вдихає рідне повітря і згадує, що рівно 40 років тому покинула рідне гніздо — нашу Іршавщину…

Наталія Лутак

(Варваринець),

студентка відділення

журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар