Версія для друку Версія для друку

ДБАЄМО ПРО КЛАДОВИЩА

28 травня 2013 року головою райдержадміністрації Василем Ковбаском  та головою районної ради Станіславом Суханом було проведено зустріч із міським та сільськими головами, з священнослужителями християнських конфесій району з питань святкування і відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі та упорядкування кладовищ.

Мірилом рівня культури, його духовності завжди служило ставлення прийдешніх поколінь до пам’яті своїх предків.

Кладовище − місце останнього земного притулку людини. Саме по їх благоустрою, впорядкованості  й доглянутості робімо висновки про нашу культуру і пам’ять.

Виконкомом Іршавської міської ради  та мером міста Степаном Бобиком цьому питанню приділяється особлива увага. Багато зроблено уже за останні роки на кладовищах  міста. Починаючи з 2005 року, за церковними громадами закріплено кладовище по вул. Українській (Свято-Іллінський храм), а за православною і греко-католицькою – по вул. Білецька (храми Петра і Павла).

Двадцятками  також закріплено відповідальних людей за проведення всіх робіт з питань благоустрою кладовища по вул. Українській.

Одним із перших питань було проведення вирубки дерев, чагарників, греко-католицькою громадою побудовано опорну стіну і  монумент з Хрестом Пресвятої Богородиці. На межі між старим  і новим кладовищем підприємцем зведена каплиця.

Відремонтовано і благоустроєно Хрести, де правляться парастаси, під’єднано світло, проведено воду, обладнано  сміттєзбірники, де щоп’ятниці комунальною службою вивозиться сміття, ліквідовані всі стихійні смітники на території кладовищ, прокладено доріжку зі сходами, установлено металеві поруччя, підсипано доріжки щебенем. У 2005 році зроблено план захоронень на новому кладовищі. Прокладено дороги, які сполучають нове і старе кладовища.

Біля каплиці зроблено автостоянку, засаджено в цьому році 20 туй, 30 беріз, 20 ялинок та інші дерева.

У літній період постійно скошують бур’яни і вирубують чагарники.

Минулого року міською радою виділено кошти і заасфальтовано центральну доріжку. За рахунок Свято-Іллінського храму проведено ремонт та встановлено арку при вході на кладовище.

На нараді у міськвиконкомі, за домовленістю  кураторів і священнослужителів, було встановлено розцінки: на копання  ями − 450 грн.,  транспорт − 130 грн. Згідно з черговістю раз у рік  церковні громади закуповують відповідний інвентар, спецодяг та ін. Всі фінансові питання щодо оплати працівників, закупівлі бензину та інші потреби вирішує церковна двадцятка таким чином: під час колядування з кожного дворогосподарства збирають 5 гривень. Ці гроші  церква передає касиру на потреби кладовища, які використовуються протягом  року.

Велику допомогу надають в усіх питаннях настоятель о. Михаїл Юріна, куратори церков, приватні структури, організації, споживчі  кооперації.

Ми, жителі Іршави та району, сподіваємося, що у 2014 році питання фінансування кладовищ для виконання робіт по благоустрою здійснюватиметься за державні кошти.

Володимир Українець,

відповідальний за кладовище

Ваш отзыв

Один коментар на «ДБАЄМО ПРО КЛАДОВИЩА»

  1. Віктор :

    Проблему кладовищ необхідно вирішувати за довго до її появи. Планувати розвиток міст і територій з прогнозами щодо виділення землі для поховання. Але це має бути гласно, пройти громадські слухання не тільки на папері, але й на практиці.

    Це обовязок влади і чиновників. Якщо вони цього не виконують, значить не справляються зі своїми обовязками!

Ваш коментар