Версія для друку Версія для друку

СІЛЕЦЬКІ ФУТБОЛІСТИ — НА МІЖНАРОДНИХ ЗМАГАННЯХ

З 14 по 20 липня в місті Копошвар, яке знаходиться в Угорщині, проходив юнацький фестиваль з футболу. Це змагання світового рівня. У них  брала участь дитяча команда із Сільця, яку тренує Сергій Білан.

Це перша команда з нашого району,  яка була  на змаганнях такого рівня. Адже міжнародний турнір проходив під егідою FIFA (Міжнародна федерація футболу). Крім нашої, на фестивалі,  у віковій категорії 2002-2003 року народження, Україну представляли ще 2 команди з Дніпропетровська. У груповому турнірі змагалися 7 команд. Дитяча футбольна команда брала участь у шістьох матчах. Перше місце групового турніру зайняла сілецька футбольна команда, друге – “Сігетвар”( Угорщина), третє – “Спарта” (Естонія).

Перша гра нашої команди у груповому турнірі  була із командою “Спарта” з міста Таллін (Естонія). Завершилася вона  з рахунком 2:1 на користь сілецької дитячої команди. Перший тайм закінчився нічиєю (рахунок 1:1). За дві хвилини до кінця наші футболісти забили вирішальний гол.

Другий матч проходив із командою “Єдінство” із Хорватії. Це була ефектна гра, у якій сілецька команда виграла із великим відривом (рахунок 9:1).

Третя гра — із футбольним клубом “Winner” (“Віннер”) з міста Цетіне (Чорногорія). Команда із Сільця виграла із рахунком 6:1. Ця блискуча перемога надовго запам’ятається нашим гравцям.

Четвертий матч у груповому турнірі був з  угорською командою “Koppanymonostori”. Він закінчився феєричною перемогою  команди із Сільця з рахунком 6:0.

П’ята “битва” із командою Копашвар (Угорщина), які є господарями поля, знов закінчилася перемогою — 11:3. Рахунок після першого тайму був 7:0.

Шоста гра сілецької дитячої команди — це змагання за перше місце в групі. Грали наші з угорською командою “Сігетвар”.  В суперників  було на той час 13 очок, а в нашої команди — 15, тому для перемоги футболістам із Сільця достатньо було нічиї, але виграли з рахунком 5:3. У першому таймі вони відставали з рахунком 1:0.  Але в другому таймі відірвалися: зібралися із силами і, врешті, досягли бажаного результату. Рахунок змінювався таким чином: 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 5:3. Це була боротьба до останнього, одна з найважчих ігор для наших на фестивалі.

Сілецькі футболісти дійшли до 1/8 фіналу, де грали зі словацькою командою “Петржавка” з міста Братіслава. На спортивному фестивалі було більше двох сотень учасників.

За словами тренера, турнір проходив на вищому рівні. Поля добре підготовлені. Організація  матчів  набагато вища, ніж в нас, на Україні. Діти поїхали на фестиваль такого рівня завдяки своїм батькам, які підтримували їх матеріально і морально. Вони отримали величезний досвід на змаганнях. Команда сподівається, що це не останній турнір  міжнародного рівня, на якому вона бере участь. Наступного разу вони обов’язково здобудуть перемогу.