- Нове життя - https://nz-ir.com -

АНДРІЙ ХУДА: «ГОЛОВНЕ – ЦЕ ДОБРОБУТ ГРОМАДЯН»

Андрій Васильович працює сільським головою уже третє скликання. Народився і виріс у с. В. Раковець. Він добре знає людей, шанобливо ставиться до старших. Його хвилює доля сіл і кожної родини. Проблем у сільського голови вистачає, та Андрій Васильович вчасно встигає їх розв’язувати.

— Андрію Васильовичу, ви вже втретє займаєте посаду Великораковецького сільського голови. Що вдалося важливого зробити для громади?

— Це питання досить серйозне. Перше завдання сільського голови було налагодити роботу за всіма видами діяльності, відкрити робочі місця, покращити добробут селян. Мені вдавалося зробити ремонт дошкільних навчальних закладів, доріг та попрацювати над виконанням прибуткової частини бюджету.

— Чи було колись вам важко?

— Робота на посаді сільського голови не є легкою. Все, що стається погане, якісь непорозуміння між громадянами, з усім цим звертаються, звичайно, до сільського голови. Спочатку було важко вирішувати деякі питання, і тоді мені допомагали досвідчені працівники із райдержадміністрації та районної ради. Ну, а зараз питань, яких не можна вирішити, немає, були б кошти…

— З якими проблемами люди найчастіше звертаються до Вас?

— Люди звертаються з різними питаннями: земельними, сімейними, соціальними, навіть інколи приходять просто за порадою, як, наприклад, виготовити певний документ та куди піти вчитися. Але, на жаль, нам самим не все вдається вирішувати. Це стосується матеріальної допомоги. Ми радимо їм звернутися до районної ради або ж до районної адміністрації, готуємо відповідні акти. І є результати.

— А, загалом, як керівник, як розставляєте пріоритети в роботі?

— Головне – служити людям, які мене обрали, і робити так, щоб їхнє життя покращилось. Нині мене турбує питання, що стосується водопроводу, який прокладений із присілка Гукало, тому що ним користується більше 400 дворогосподарств у селі. Вирішити це питання плануємо до кінця цього року або ж до початку наступного. Намагаємось закінчити ремонт дороги.

— Що плануєте зробити для покращення соціальної сфери?

— Хотілося б зробити якомога більше: провести косметичний ремонт у дошкільних навчальних закладах, а в ДНЗ №3 − капітальний ремонт, змінити опалення, підлогу, а найголовніше − зробити людям водопровід.

— На посаді сільського голови вам вдалося зробити для своїх сіл чимало, проте, певно, є щось особливе?

— Найбільше запам’яталося перше скликання, коли в центрі села В. Раковець був викопаний котлован, де утворилося сміттєзвалище. Моїм першим завданням було ліквідувати його протягом 2-3 тижнів. На цьому місці утворилася ділянка, яку ми віддали у користування церковній громаді.

— Якими б Ви хотіли бачити свої села у майбутньому?

— Хотів би, щоб жителі наших сіл, не виїжджаючи за межі району, області, працювали у рідному селі, отримували гідну заробітну плату. Щоб наші дороги освітлювалися вночі, були відремонтовані. А наші діти навчалися та виховувались в теплих й комфортних навчальних закладах.

Мирослава Зілинець,

студентка відділення журналістики УжНУ.