Версія для друку Версія для друку

СПРАВЖНІЙ ТОВАРИШ СТАРШИНА

Товариш старшина – саме так звертались до Василя Васильовича Сухана, який віддано прослужив в органах внутрішніх справ більше 25 років. Нині старший прапорщик міліції у відставці Василь Сухан може розповісти багато цікавих історій із життя районного відділу міліції.

У 1980 році Василь Сухан працював водієм Іршавської районної спілки споживчого товариства. За домовленістю кожні вихідні із державних підприємств у райвідділі чергував водій із автомобілем. Ця справа не оминула нашого ветерана. Коли Василь Сухан знаходився на чергуванні, тодішнє керівництво райвідділу запропонувало йому працювати водієм у міліції. Василь Васильович відразу погодився, оскільки, виїжджаючи із працівниками міліції у рейди та на місця події, з багатьма із них потоваришував.

Невдовзі старшого сержанта міліції призначають на посаду водія-міліціонера у відділ охорони при районному відділі міліції. Він разом зі своїми колегами з охорони виїжджав на місця, де спрацьовувала охоронна сигналізація, перевіряв сторожову охорону заводів, фабрик, які в ті часи потужно  працювали. Фактично кожного чергування працівники охорони виявляли дрібні крадіжки, хуліганства, які майже за час чергування здебільшого були розкриті.

У своїх спогадах Василь Сухан згадав, як одного разу виїхав на спрацювання сигналізації в Іршавській заготівельній конторі. В той час був сезон, коли люди масово здавали сільськогосподарську продукцію. У касі контори була великий сума грошей,  про яку знало багато людей. Сигналізація спрацювала опівночі, працівники охорони своєчасно виїхали, чим самим запобігли скоєнню крадіжки грошей. Крадій зумів тільки зняти навісний замок і розбите вікно, а проникнути в середину приміщення контори не встиг – здалека було чути міліцейську сирену.

Працівникам охорони доводилось затримувати злочинця, якого підозрювали у скоєнні важкого злочину. Василь Сухан тоді їхав на службовому «Москвичі» разом з своїми колегами на черговий виїзд. Вони  випадково на вулиці Миколаївська Іршави помітили злочинця, якого розшукували за скоєння вбивства. На роздуми фактично часу не було. Василь Сухан зупинив автівку і без зайвого галасу разом зі своїми колегами затримав небезпечного злочинця.

Через 7 років Василь Сухан очолив ізолятор тимчасового тримання райвідділу  і одночасно був водієм «автозаку», бо тоді посади начальника ще не було. За цей період йому доводилось їздити на етапи, супроводжувати злочинців та адмінарештованих до суду.

В основному працівники іршавської міліції пам’ятають Василя Сухана,  як старшину райвідділу. Свої обов’язки старшини він виконував стовідсотково. Василь Сухан організовував капітальний ремонт даху, актового залу та приміщення Іршавського райвідділу.  Навіть нині актовий зал райвідділу виглядає красиво, хоч із того часу минуло вже близько 10 років. Звісно, що у будь-якому приміщенні головне – опалення, тому Василь Васильович і тут приклав  руку справжнього господаря. Ним було переобладнано систему опалення, встановлено більш сучасні котли. А про те, як Василь Сухан ділив пайки та форменний одяг, наразі працівники міліції тільки згадують із великою ностальгією, адже з його виходом у 2005 році на заслужений відпочинок більше пайків у райвідділі не ділили.

Василь Сухан, навіть знаходячись на заслуженому відпочинку, тривалий час опікувався  райвідділом. Саме його запрошували, коли потрібно було вирішити якесь питання господарського характеру, оскільки він знав добре, де потрібно перекрити кран, де його відкрити, як краще і економніше включити опалювальну систему у приміщенні.

Наразі Василь Васильович буде відзначати своє 55-річчя. Особовий склад та рада ветеранів і пенсіонерів районного відділу міліції щиросердечно вітають шановного ювіляра, бажають йому міцного здоров’я, миру, достатку, родинного тепла, злагоди і довгих років щасливого життя.

Віта ГОРЗОВ.

Ваш отзыв

Ваш коментар