Версія для друку Версія для друку

НЕМА СЕЛА КРАЩОГО,.. ЯК ОТІ БІЛКИ

12 липня християнська Церква святкує День пам’яті святих первоверховних апостолів Петра та Павла. У цей день християни не лише урочисто духовно відзначають свято, але й завершують апостольський піст (Петрівку), який передує цьому дню.

У Білках це ще й храмове свято, чергова річниця заснування села та від дня народження всесвітньо відомого силача Фірцака-Кротона.

Зранку настоятелі православного та греко-католицького храмів розпочали утреню, після якої відбулась урочиста Божественна Літургія. У церквах багатолюдно і затишно та відчувається особливий молитовний настрій. Відтак – обхід храмів, і панахида за померлими, молитва в церкві. Приємно та радісно спостерігати, як маленькі дітки один за одним приступають до обрядів миропомазання та освячення. Після цього у храмах відправляється вечірня служба.

Організатором свята є виконком сільради, сільський голова Василь Зейкан.

На сцену виходить переможниця міжнародного фестивалю імені   Івана Поповича Андріана Матіко. Радує гостів також наймолодша учасниця – лауреат першої премії всеукраїнського фестивалю в Одесі Злата Лівак, яка співає дві композиції. Глядачі в захваті від таланту молодої виконавиці. Вона  не тільки співає, а ще й підтанцьовує. Після цього ведуча представляє учасника телевізійних конкурсів і фестивалів Андрія Мошколу. Також для гостей виступає солістка фольклорного ансамблю «Кирниченька» Анастасія Бокотей з піснею «Дівчина-горянка». Не цікавим було б свято без майбутнього артиста, гостя з Виноградова Михайла Нодя. Щоб трішки урізноманітнити вечір, на сцену виходить танцювальний колектив, учні хореографічного класу Білківської дитячої школи мистецтв, під керівництвом Лесі Старости. І ми вкотре переконуємося, що Білки — село талановитих дітей.  Ведуча розважає гостей та запрошує до вітального слова сільського голову Василя Зейкана. Після урочистої промови очільника села на сцені з’являється соліст колективу «Кирниченька», лауреат всеукраїнських і обласних фестивалів Роберт Гринюк. Не менше оплесків отримали солістка будинку культури села Білки Богдана Брич та соліст фольклорного  ансамблю «Кирниченька» Станіслав Поп’юрканич. Своїм співом та запальними танцями  запам’ятався і лауреат багатьох конкурсів та фестивалів Йосип Чава. Не залишає нікого байдужим солістка народного ансамблю «Освітянка» Марія Зейкан. Згодом учні хореографічного класу дитячої школи мистецтв виконують чудовий танець. А Ірина Осійська-Ерделій співає, через деякий час до неї приєднується Марійка Зейкан. Змінює виступ дівчат відомий співак Микола Гога, який своїми піснями зачаровує всіх присутніх.  І, от, на сцені з’являється вихованка Івана Поповича Олеся Совтан з композиціями, що присвячуються всім закоханим. Продовжив виступ ще один наш земляк,  відомий артист естрадного мистецтва Андрій Бема. Кожна виконана ним композиція була оригінальною та неповторною. Найбільше вразила глядачів композиція у його виконанні під назвою «З Днем народження», після закінчення якої односельчан привітав депутат районної ради, один із спонсорів свята Петро Станко.

Ось, нарешті, той довгоочікуваний момент — на сцену виходить народний артист України і наш земляк Іван Попович. Глядачі зустріли його бурхливими оплесками. Отаман Карпат зачарував своїм співом усіх присутніх. У парі з народним артистом виступили Віта Кізляк та Катерина Давиденко. У перерві між виступом артиста жителів села Білки  привітав зі святом храму генеральний спонсор заходу та депутат обласної ради Степан Деркач.

До речі, в Івана Поповича є пісня «Нема села кращого, як отой Осій». Тепер її сміливо можна перефразувати на білківський мотив.

Вечір завершився феєрверками та танцями, які тривали аж до третьої години ранку.

Мирослава Зілинець,

студентка відділення журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар