Версія для друку Версія для друку

МАЛІЖ – ПЛАЦДАРМ ДЛЯ ЮНИХ ПИСЬМЕННИКІВ ТА ЖУРНАЛІСТІВ

Щороку, напередодні великого християнського свята Петра і Павла, для обдарованої юні на Закарпатті відбувається Міжнародний фестиваль «Рекітське сузір’я» юних поетів і прозаїків, митців фото і малюнку, журналістики, авторської пісні та літературно-мистецьких композицій. Міжгірщина не просто так обрана місцем проведення фестивалю, адже ніщо не зможе краще надихнути молоді таланти, ніж верховинські краєвиди. Споглядаючи красу Синевирського озера, милуючись бурхливими водами водоспаду “Шипіт“, чи дивлячись, як підпирають небо височенні хребти Боржавських полонин, мимоволі з’являється бажання творити.

Цьогорічний фестиваль особливий тим, що він ювілейний. Вдесяте голос трембіти кличе на Міжгірщину юні дарування. Крім того, 2013 рік Президент України своїм Указом оголосив Роком дитячої творчості з метою сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей, організації змістовного дозвілля, вдосконалення виховної роботи та розбудови системи позашкільної освіти. Президент наголошує на необхідності розвивати дистанційну освіту, а також підвищувати статус і професійний рівень педагогів позашкільних закладів. Керівництво Закарпатської ОДА, обласної ради  з першого ж дня створення МАЛіЖ тримає руку на пульсі її діяльності. Цього року на урочистостях побували директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації Маріанна Кляп, заступник голови облради Андрій Сербайло.

Родзинкою фестивалю стало підписання спільної угоди між європейським  фестивальним рухом «Дитяче сяйво», за якою наш фестиваль стає асоційованим членом Єврпейського фестивалю (керівник Владислав Гінцингер). З нагоди 10-ї річниці виходу у світ першого номера газети МАЛіЖ «СУЗІР’Я» та Х ювілейного, міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я-2013» засновано медаль МАЛіЖу, якої удостоїлися громадські керівники, наставники та активні маліжани. Найактивніші номінанти та відомі гості були нагороджені такою медаллю.

У прямому ефірі радіостудії «Червона Калина» ім. Августина Волошина вийшло 11 радіопередач. Фахівцями також проведено 10 майстер-класів, здійснено колективне сходження учасників фестивалю на гору Кичера-Вулична, запалення маліжанської ватри та підвечірок із токаном із  бринзою та салом просто неба. Проведено шість екскурсій мальовничим краєм Верховини. Протягом всіх днів, проведених на Міжгірщині, незважаючи на нелегкі конкурсні завдання, діти змогли ще й відпочити, з користю провести час та знайти нових друзів. Це доводить, що фестиваль “Рекітське сузір’я” допомагає розкривати таланти, надає можливість відшукати нових друзів з усіх куточків як нашої країни, так і з-за кордону.

Щороку кількість учасників та їхня професійна майстерність зростає. Якщо два роки тому у номінації «Журналістика» змагалося лише четверо учасників, то цього року – 31, у поезії –38,  прозі – 34,   художньому фото – 34, малюнку – 43, авторській пісні -10, літературно-мистецькій композиції – 11 колективів.

Приємно відмітити, що всі наші вихованці піднімалися на сцену за нагородами, а Енеді Петро зумів вибороти аж три призові місця

Тож заради цього варто жити і творити. Служити обдарованим дітям, відкривати перед ними безмежний світ добра, жити і працювати для процвітання рідної України.

І хто, де й ким би потім не став і не працював – головне, аби в їхніх душах не згасав живлющий вогник творчості, вогник краси. А краса, як відомо, врятує світ.

Ольга Кельбас,

керівник Білківського осередку ГО «МАЛіЖ», заступник керівника

районного відділення ГО «МАЛіЖ».

Ваш отзыв

Ваш коментар