
Є різні думки з приводу роботи правоохоронних органів. Ми вирішили провести опитування населення району. Цікавилися ставленням людей до міліції. Можливі варіанти відповіді: позитивне, негативне, нейтральне. Пропонувалося свою точку зору аргументувати.
Єлизавета – пенсіонер, с. Великий Раковець: «Я проживаю у своєму будинку вже 30 років. Біля мене мешкала сусідка, яка згодом переїхала жити в інше село, а будинок і присадибну ділянку вирішила продати. Це майно придбала одна молода сім’я. Спочатку все було добре, поки сусідка не почала встановлювати огорожу, і тут розпочався конфлікт, вирішити який по-сусідськи не вийшло. Я зателефонувала до міліції. Після їхнього втручання ми з нею порозумілися. Я вкотре переконалася, що наша міліція спроможна вирішити будь-який конфлікт.
Ганна – домогосподарка, м. Іршава: «У мене є подруга, з якою спілкуюся з самого дитинства. Ми дружимо навіть сім’ями, маємо дітей, які навчаються в одному класі. Одного разу вони щось не поділили, і сталася бійка. Кожна мама захищала свого сина і звинувачувала іншого, поки не втрутилася міліція. І все стало на свої місця, підлітки розповіли причину виникнення непорозуміння. Виявилося, що до цього інциденту була причетна дівчина. Я дуже вдячна правоохоронним органам за допомогу».
Марія – медсестра, с. Великий Раковець: «Моє ставлення до міліції нейтральне, поки що не мала справ з правоохоронними органами».
Марія – домогосподарка, с. Малий Раковець: «До міліції я ставлюся позитивно, тому що 2 роки тому мій будинок обікрали, поцупили гроші, золоті прикраси. Завдяки співробітникам міліції все було повернено в повному обсязі, а злочинця затримано».
Іван – безробітний, с. Білки: «Коли я повертався з роботи додому, до мене підійшли двоє невідомих і попросили закурити, я відповів, що не палю, та вони почали мене бити і вимагати грошей. Добре, що в цей момент неподалік проїжджала машина ДАІ, яка зупинилася. З неї вийшли два співробітники міліції, їхніми зусиллями хуліганів було затримано. Я дуже вдячний правоохоронним органам, що вони врятували мені життя. Відтоді я з повагою ставлюся до людей в погонах».
Мирослава Зілинець,
студентка відділення
журналістики УжНУ.
1) Марина К., офіціант: – Негативне. Було багато випадків, коли правоохоронці починають розбиратися зі справою лише тоді, коли все дійде до крайнощів…
2) Іван М., підприємець: – Нейтральне. Ви знаєте, кожна людина розуміє все по-своєму і,звичайно, скільки людей – стільки й думок, тому потрібно хоча б намагатися зрозуміти людей, якими б вони поганими не здавалися. Так само і з правоохоронними органами.
3) Віталій В., спортсмен: – Позитивне. Одного разу у мене був випадок, коли на знайомого напали крадії. Я, не гаючи часу, зателефонував до правоохоронців, і вони за кілька хвилин приїхали, і не встиг я щось зрозуміти, як знайомого було врятовано, а крадені речі – повернуто.
4) Василь К., тимчасово безробітний: – Різко негативне. «Ці типи» лише й чекають якоїсь «грязної» справи. Такий зараз світ, і з цим нічого не зробиш.
5) Віталія М., продавець: – Нейтральне. Знаєте, краще не мати з ними справу, принаймні, я так стараюся.
6) Анна Н., косметолог: – Негативне. Я терпіти не можу такої несправедливості, як зараз у правоохоронних органах. Обкрадуть бідного, і до побачення, розбирайтеся у всьому самі, а як смаженим запахне, по зв’язках все домовляться, от тоді за кілька годин тобі весь злочин і розкриють.
7) Катя В., піаністка: – Позитивне. Не знаю, як інші, але я думаю, що наші правоохоронні органи відмінно справляються зі своєю роботою, незважаючи на різні «обливання брудом» на їх адресу.
8) Олексій Л., будівельник: – Негативне. Ой, нічого лише мені не кажіть! По-перше, їхній зовнішній вигляд не відповідає правилам, а по – друге, вони не працюють, а роблять вигляд, що працюють.
9) Вікторія М., вчитель: Негативне. Ці люди думають лише про себе.
10) Наталія В., медсестра: нейтральне. Ще не стикалася з ними і не збираюся.
Лілія Білунка,
студентка відділення
журналістики УжНУ.
1) Віктор П., бармен, с. Осій:
– Останнім часом з ними не “пересікаюся”. Ставлення скоріше негативне. Коли треба, то їх нема. Коли не треба — є . Вони завжди приходять невчасно. Ставлять некоректні питання. Взагалі, вони людям тільки заважають нормально жити.
2) Мар’яна В., менеджер, м. Іршава:
– Я до них ставлюсь дуже негативно. Хоча родичів у правоохоронних органах маю багато. Але система відома, як вони туди беруть на роботу, як ставляться до людей.
3) Іван Б. , менеджер з продажу, с. Чорний Потік:
– Ставлення ніяке. Діла не маю і мати не хочу! Це не ті установи, до яких варто ходити. Даю всім пораду: тримайтеся від цих людей подалі.
4) Таня К, домогосподарка, с. Ільниця:
– Ніяке. Беззаконня, та й і все. Тут і говорити нема про що.
5) Василь Д., підприємець, с. Дубрівка:
– У мене дуже хороше ставлення. Хороші хлопці. Кожен день з ними бачимося. А що казати за них? Такі самі люди, як ми з вами. А, може, й ліпші.
6) Марія Н., керівник, с. Брід:
– Не довіряю. Я взагалі нікому не довіряю, а таким людям точно – ні. Слів не маю.
7) Люба Р., бухгалтер, с. Загаття:
– Незадовільне ставлення. ДАІшники завжди спиняють без причини і починають шукати, що не так, до чого можна причепитися. Знаходять привід, щоб оштрафувати.
8) Оксана Ш., заробітчанка, с. Мідяниця:
– Не маю з ними діла, та й не знаю, що казати. Люди “скаргуються” на міліцію. За кордоном не такі порядки. Я працюю у Чехії, там зовсім інший світ. Там такого нема.
9) Василь В., продавець с. Бронька:
– Ви ж самі все знаєте. Моє ставлення – 50 на 50. Де не треба, втручаються, де треба — ні. Але загалом, ставлення нейтральне. Нічого доброго від них нема і нічого поганого також.
Наталія Лутак
(Варваринець),
студентка відділення
журналістики УжНУ.