Версія для друку Версія для друку

ВІН ПРОЙШОВ ВСЕ СВОЄ ЖИТТЯ ЧЕРЕЗ СПОРТ

Здається, ще не так давно Андрій Андрійович Симчера – вчитель фізкультури із Заріччя успішно виступав зі своїми учнями на районних, обласних та всеукраїнських змаганнях. Він тренував футбольну команду «Колос» с. Заріччя, радував своїх прихильників спортивними здобутками. А сьогодні на його життєвому календарі – 80 літ.

Народився ювіляр 8 липня 1933 року в с. Сільце. Закінчив Зарічанську семирічну, Іршавську середню школи. З дитинства любив футбол. Свою трудову діяльність розпочав вчителем трудового навчання Лисичівської семирічки. Молодого, сильного, фізично   розвиненого юнака було призвано у військово-морський флот, де відслужив чотири роки. Тут продовжував дружити зі спортом.

Коли Андрій Симчера звільнився в запас, був направлений на роботу в с.Білки, де працював вчителем фізкультури. Декілька років виступав за футбольну команду «Колгоспник» с.Білки, яка в той час була в лідерах чемпіонату області.

Згодом працював у рідному Заріччі вчителем фізкультури. Тут теж грав футбол за місцеву команду «Колгоспник», с. Заріччя. Вчителем фізкультури Андрій Андрійович працював з 1957 по 1993 роки. Він, крім основної шкільної програми, організовував позакласну роботу з різних видів спорту. За 36 років, присвячених ним спорту, село збагатилося хорошими спортсменами. Під керівництвом умілого вчителя, відданого своїй справі, було організовано секції з легкої атлетики, ручного м’яча, футболу, лижних гонок. Учні школи понад 30 років ставали переможцями районних змагань та спартакіад. У їх активі 47 кубків. Андрій Андрійович Симчера віддавав школярам свої знання, навики, прищеплював любов до спорту. Жив майже  без вихідних. У вільний час проводив тренування, готував хлопців та дівчат до змагань і, як результат, вони неодноразово ставали призерами та переможцями обласних й всеукраїнських змагань. 12 разів захищали честь Закарпаття, які проходили в різних містах України: зокрема, з таких популярних в той час змагань, як «Старти надій», чотириборство «Дружба», приз «Шкіряний м’яч». Спорт увійшов у життя багатьох його учнів. Багато з них закінчили фізкультурно-спортивні заклади. Тепер вони свій багатий спортивний досвід передають молоді.

За чесну, сумлінну роботу Андрій Андрійович нагороджений багатьма грамотами різних рівнів: грамотою Міністерства освіти України, йому присвоєно звання «Старший учитель» та нагороджений знаком «Відмінник народної освіти».

У 2001 році односельчани із Заріччя як поважну людину обирають його сільським головою. Тепер Андрій Андрійович на заслуженому відпочинку. Про нього багато написано у книзі А.А.Савка «Спортивний рух на Іршавщині» та «Спортивні сторінки Іршавського футболу», де детально висвітлене спортивне життя Андрія Андрійовича.

Відділ молоді та спорту Іршавської РДА, районна рада ветеранів спорту, спортивна громадськість району щиросердечно вітають Андрія Андрійовича з поважною датою в житті. Бажаємо йому міцного здоровя, щастя і всіх земних гараздів.

А.А.Савко, А.В.Данканич, Ю.В.Бабич, І.Д.Волошиновський,

І.І. Пинзеник, В.М.Попович.

Ваш отзыв

Ваш коментар