Версія для друку Версія для друку

ЛІТНЄ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ЗУСТРІЧ ЮВІЛЕЮ ГАЛУЗЕВОЇ ПРОФСПІЛКИ КУЛЬТУРИ

Сьогодні українська культура переживає своє друге відродження, тому державна політика у сфері культури повинна бути спрямована на збереження і розвиток мережі закладів культури, підвищення престижу професії працівника культури.

Працівникам у сфері культури, які працюють у державних і комунальних закладах, держава забезпечує:  роботу на повну тарифну ставку; створення належних умов праці; правовий, соціальний, професійний захист; призначення і виплату пенсій відповідно до законодавства; інші гарантії, встановленні законом.

Про це та інше йшлося на черговому засіданні райкому профспілки працівників культури, що проводяться для вдосконалення роботи в первинних профспілкових організаціях, де на порядок денний ставляться питання соціального захисту спілчан, що виникають в умовах оптимізації. Зокрема, це стає актуальним при намаганні керівників місцевих бюджетів коригувати кошти бюджетних установ за рахунок працівників культури, в тому числі перепрофілювання закладів культури, що є недопустимим.

Розглянуто також Постанову Президії галузевої профспілки «Про проведення обласного огляду-конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію у 2013 році», метою якого є активізація роботи первинних профспілкових організацій, підвищення їх ролі у здійсненні соціально-економічного захисту спілчан, вирішенні статутних завдань профспілки, використання прав профспілок та з нагоди 60-річчя створення профспілки працівників культури у Закарпаття.

Серед питань, які розглядались, оздоровлення дітей працівників культури в таборах відпочинку. Цього літа набираються сил та оздоровлюються у санаторії імені Судковського в м. Очаків Миколаївської області Олександр та Ростислав Голіби, Сергій та Ярослав Надь, Роман Капцош, Олександр Порада.

Хочу наголосити, що розуміючи подеколи непросту загальнодержавну ситуацію, члени профспілки працівників культури виявляють величезне терпіння, мудрість та сподіваються, що з посиленням соціального діалогу і співпраці між органами влади та профспілковою організацією ми зможемо подолати всі труднощі.

Оксана Сідор,

голова райкому профспілки працівників культури.

Ваш отзыв

Ваш коментар