Версія для друку Версія для друку

НИМИ ГОРДЯТЬСЯ КОЛЕГИ

Керівник ресторану «Полонина» с. Довге Марія Федорівна Симканич каже, що на кухні всі страви готуються колективно, вони натуральні, без штучних спецій та приправ. І хоч у Довгому чимало конкурентів, тут відвідувачів не бракує ніколи, а це тому, що в ресторані «Полонина» стабільний і високопрофесійний колектив, відпрацьовані методи приготування страв та їх подачі.

– Тут сформувався стабільний трудовий колектив, яким я дуже дорожу, бо на кожного працівника можу покластися. Послугами ресторану «Полонина» нині користуються насамперед мешканці с. Довге, навколишніх сіл. У просторому залі ресторану на 200 посадкових місць часто відбуваються весілля, святкують ювілеї, хрестини, дні народження, а для постійних клієнтів та відвідувачів готуються смачні обіди, закуски, напої.

Марія Іванівна працює в споживчій кооперації з 1970 року, після закінчення шестимісячних курсів кухарів при Іршавській райспоживспілці. Спочатку трудилася кухарем чайної, кафе «Черемшина», а з 1976 року, з дня відкриття ресторану «Полонина» с. Довге, вона – кухар, а згодом старший кухар – по сьогоднішній день.

Перевагу приготування Марія Іванівна надає закарпатським стравам: здебільшого м’ясо по-полонинськи, м’ясні страви «Садко», риба заливна, щука фарширована та інші. Але вона відчувала, що для того, щоб люди завітали саме в ресторан, де вона працює, необхідно більше знань, ніж курси. У 1975 році вона закінчує Львівський кооперативний технікум і одержує диплом технолога з приготування їжі, а в 1986 році – Харківський інститут громадського харчування, здобувши спеціальність інженера-технолога громадського харчування. Практична робота на кухні та набуті знання дуже допомогли їй у формуванні трудового колективу, професійному і фаховому зростанні. Ресторан почав славитися своєю довжанською традицією.

Марія Іванівна постійно працює над собою. В її домашній бібліотеці книги по роботі. Тут вона черпає знання, а потім виробляє, формує свої страви, якими задоволені відвідувачі. Така її робота приваблює відвідувачів до ресторану і піднімає його авторитет. У цьому їй допомагають майстри своєї справи: кухарі Ганна Білей, Марія Пацкан, Марія Романець, Марія Кертис. Всі вони з багаторічним стажем роботи. А обслуговують відвідувачів бармени ‒ офіціанти кафе «Молодіжне», яке розміщене у ресторані, сестри Надія і Ганна Фединовичі.

Ресторан «Полонина» не поступається приватним ресторанам, які розташовані в с. Довге. Навпаки, успішно конкурує з ними, робить значний внесок у товарооборот споживчого товариства. У 2012 році в ресторані проведено 14 весіль, а в цьому році 6, є замовлення на наступні. Набутий досвід, професійна майстерність стали добре відомими не тільки в селі, районі, але і за їх межами.

Вона займала перші місця в обласних змаганнях на кращого кухаря споживчої кооперації. На конкурсі професійної майстерності кращих кухарів споживчої кооперації України Марія Іванівна представляла Закарпатську облспоживспілку в м. Рівне і зайняла третє місце. Наказом Міністра економіки України присвоєно звання «майстер-кухар», і Дипломом Укоопспілки «кращий кухар» споживчої кооперації України 2012 року.

Марія Іванівна шанована людина в селі, серед кооператорів району, області. Вона обиралася делегатом Всеукраїнського з’їзду кооператорів, членом ради Укоопспілки. Нагороджена багатьма грамотами та по-дяками споживчої кооперації. Вона – великий природолюб, прекрасна жінка, чудова мати. Разом з чоловіком виховали сина, доньку.

Іван ВОСКОБІЙНИК.

Ваш отзыв

Ваш коментар