- Нове життя - https://nz-ir.com -

АРДАНОВО СХОЖЕ НА МАЛИЙ «ВАРОШ»

Якби мала відбутися всеукраїнська нарада сільських голів, то її б доцільно провести в Арданові. Не адмінбудинок, а казка. Металопластикові вікна і двері, у кабінетах зроблено євроремонт, нові меблі. У гарному стані коридори і актовий зал. Привітно зустрічають нас працівники бухгалтерії і секретар сільради, запрошують до сільського голови Михайла Станинця. У нього в кабінеті Юрій Левдар.

– Це мій перший помічник, – представляє співрозмовника Михайло Михайлович. – він займається ремонтом закладів освіти, культури і медицини, які знаходяться на території Арданівської сільської ради.

Уже за запашною духмяною кавою  Михайло Станинець розповідає про свою роботу на посаді сільського голови.

– Арданово – моє рідне село. Тут я народився, виріс, навчався у школі, маю численних друзів. І коли служив у армії, і коли працював на різних роботах, завжди повертався на «малу батьківщину». Тому, знаючи проблеми села,  вирішив два з половиною роки тому балотуватися на сільського голову.

Стати головою в Арданові не просто. Бажаючих обіймати цю посаду було багато. Але із великим відривом переміг саме Михайло Станинець.

– Із перших днів роботи на цій посаді я поставив собі за мету зробити село красивим, аби приємно завітати сюди. Адже воно досить таки відоме. Перша документальна згадка про село датується 1364 роком, коли Арданово було включено до списків оподаткованих сіл на користь короля. А археологічні знахідки доводять, що поселення виникло ще в епоху неоліту.

Михайло Станинець розпочав свою діяльність із впорядкування центральної дороги. Організував людей, щоб покосили кювети, викорчували чагарники, зробили ямковий ремонт. При в’їзді в село знаменитим арданівським каменем великими літерами викладено назву села. Це можна назвати візитною карткою  Арданова. Дорога в центрі села приблизно у 60-их роках минулого століття була викладена бруківкою. Але з часом вона розбилася, утворилися пагорбки та ями. Тому Михайло Михайлович намітив вирішити і цю наболілу проблему. Кожну бруківку доводиться підбивати за розміром і вкладати в «піщану подушку». Це робиться навколішки, при допомозі молотка. Робота нелегка, однак вулиця виглядає дуже гарно. Авжеж, – каже Михайло Михайлович, – дороги будуємо для себе. Тому вони повинні бути міцні, гарні і красиві.

Впадає в око і те, що М.М. Станинець намагається зробити із села малий «варош», як полюбляють говорити старожили села. Взявся за впорядкування не лише кюветів, а й спорудження «мостиків», які ведуть до подвір‘я селян.  А біля таких споруд вже самі жителі включилися у змагання за зразковий будинок.

Заключено договір із фірмою «ЕКОІР» на вивезення сміття. Арданово чи не єдине із сіл району, де нема стихійного сміттєзвалища.

Дбає сільський голова і про впорядкування дошкільних навчальних закладів. Так, у Дунковицькому дитсадку проведено капітальний ремонт даху, встановлено металопластикові вікна і двері, утеплено стіни, встановлено котельню та систему опалення. Відкрито нову ясельну групу. Тепер тут виховується 31 дитина. На ФАПі у Дунковиці зроблено зовнішню штукатурку, впорядковано фасад.

Чимало зроблено і в ДНЗ Арданова. Замінено дитячі столики на нові, вікна, унітази, придбано холодильник.

Змінив своє обличчя і культосвітній заклад с.Дунковиця. У бібліотеці та клубі встановлено нові вікна і двері. Вперше за останні десятиліття впорядковано автозупинки в Дунковиці та Арданові.

Дбає Михайло Станинець і про розвиток футболу. Торік у Арданові відкрили спортивний майданчик із штучним покриттям. Роботи по його зведенню провели буквально протягом трьох місяців. До речі, кошти на його спорудження виділено з обласного бюджету, а на облаштування прилеглої до неї території – з місцевого.

Щодо планів на майбутнє, то вони у Михайла Станинця просто грандіозні. Уже виготовлено проект на капітальний ремонт вулиць. У перспективі – відкриття дитячого дошкільного навчального закладу у с. Мідяниця за рахунок перепрофілювання приміщення клубу, реконструкції приміщення колишньої школи в с. Арданово. Та найбільше, напевне, завдання, яке поставив перед собою сільський голова – проведення центрального водопостачання у с. Дунковиця. Про цю проблему мова ведеться вже роками, а віз, як кажуть, і нині там. Михайло Михайлович переконаний, що сільчани теж підтримають цей проект і активно долучаться до вирішення цієї проблеми.

Михайло Станинець тісно співпрацює із районною владою. А як активного і ділового керівника у всіх починаннях його підтримують голова районної ради Станіслав Сухан і голова райдержадміністрації Василь Ковбаско. Тому й результат від такої співпраці на виду.

… А таки варто провести всеукраїнську нараду сільських голів у Арданові.

Василь Шкіря.