Версія для друку Версія для друку

ПЕРШЕ ПРИЧАСТЯ

Нещодавно, в неділю, в оновленому та напередодні освяченому єпископом Мукачівським Міланом Шашіком  Ільницькому греко-католицькому храмі Св.арх.Михаїла під час Святої Літургїї, яку відправив о.Василь Лутак,  17 діточок прийняли Перше Причастя.

А напередодні діти разом з батьками приступили до Таїнства Покаяння-Першої Сповіді. Зазвичай до сповіді готують дітей семи-восьми років. Вважається, що у цьому віці дитина вже може аналізувати свої вчинки, відповідати за них. Діти готуються до першої сповіді,  як до першого у своєму житті іспиту. Дехто навіть робить собі “шпаргалку” з переліком своїх гріхів, бо ж від хвилювання можна розгубитися й нічого не пригадати. “Не послухав маму, пропустив Богослужіння, сховав книжку однокласниці”… Такими є гріхи восьмирічних, про які треба щиро-щиро розповісти священику, покаятися перед Богом. Перше Причастя мобілізує духовний ресурс самої дитини до інтелектуального збагачення. Перше Причастя – перепустка в особливий світ. Діти, які готуються до такого випробування, починають усвідомлювати свої особливі обов’язки.

Приготування до цієї події було дуже навіть доросле. Діти ходили на катехези (уроки), які проводив о.Василь Лутак. Щоразу він знайомив діток з основними істинами нашої віри, а ще були цікаві завдання, музичні хвилинки і, як у школі, домашні завдання.Слід відмітити, що незважаючи на складні погодні умови взимку та часті грозові дощі весною, діти не хотіли пропустити жодного заняття, бо знали, що у храмі на них чекає  священик о. Василь, який з любов’ю і терпінням допоможе зрозуміти те, чого ми, батьки, не завжди можемо пояснити, бо у нас такої школи катехизації не було.

Урочистість Першого Причастя стала відповіддю на все почуте, а передусім на запрошення Ісуса: «Прийдіть до Мене всі…» Ця подія дала можливість побачити, що не варто нехтувати цими малими апостолами, адже навколо діток зібрались батьки, родичі та друзі, а їхня радість і простота були найкращою євангелізацією.

Молячись під час Святої Літургії,  присутні просили Ісуса, щоб дав дітям сильну віру, щоб вони завжди з натхненням Його приймали до своїх сердець. Під час проповіді о. Василь заохочував першопричасників, щоб не зупинялись на поверхневому знайомстві з Ісусом, але прагнули до того, аби приязнь з Ісусом ставала щораз глибшою та міцнішою!

Атмосфера урочистості була дуже зворушливою та святковою. Свята Літургія пролинула, немов одна мить, але, напевне, запам’ятається ще надовго, насамперед дітям – першопричасникам, як перший, свідомий крок .

Під час Служби Божої діти, які приступили вперше до Святого Причастя, отримали свідоцтва та подарунки на згадку про визначний день у своєму житті й подякували Богові за отримані ласки віршами і піснями, які підготувала з ними Н.І.Чепак.  Уже багато років Надія Іванівна готує всі свята та урочистості, що відбуваються у нашому храмі за участю діточок.

Перше урочисте Причастя – це ще й привід об’єднати всю родину.

 

Батьки першопричасників.

Ваш отзыв

Ваш коментар