Версія для друку Версія для друку

ЗВЕРНЕННЯ ДО ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД РАЙОНУ

Шановні колеги! Наближається липень. Всі ви добре знаєте, що це період цвітіння особливо небезпечних й карантинних бур’янів: борщівника Сосновського та амброзії полинолистої. Вони завдають великої шкоди здоров’ю людини.

До прикладу, добре розвинені рослини амброзії полинолистої можуть давати по 30-40 тисяч насінин. За сприятливих умов вона досягає 2 метрів висоти. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла. Під його впливом проходить різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.

Скажімо, борщівник Сосновського зростає до 3 ‒ 5 метрів висоти. Навіть одноразове торкання до нього призводить до опіків 1-3 ступенів. Опіки, особливо у перші кілька діб, схожі на термічні. Мають місце почервоніння, водянисті пухирі.

Такою є реакція людського організму на контакт з цими шкідливими бур’янами. Тільки уявити, якою вона буде у дітей, адже у них імунітет слабший за дорослих. Дитина від нас може відлучитись, гратись у небезпечних місцях, а біда, як кажуть, не спить. Треба бути особливо обережним і краще попереджати такі випадки.

Основними місцями зростання цих шкідників є потічки, береги річок, узбіччя доріг, деградовані пасовища і покинуті поля. Можуть бути й на сільськогосподарських угіддях.

До речі, літо – активний період не лише відпочинку у місцях ризику. Це ще й час, коли корів, кіз, овець масово виганяють на пасовища. При поїданні худобою амброзії полинолистої та борщівника Сосновського погіршуються смакові якості молока. Зрозуміло, що і споживання такого продукту не зникає безслідно для здоров’я людини.

Потрібно боротися з цими небезпечними рослинами. Оскільки розмножуються вони за допомогою насіння, слід не допускати появи квітконосів. Як безпечний варіант ‒ їх можна косити до цвітіння.

Шановні депутати місцевих рад району! Просимо Вас вжити заходів боротьби з цими шкідниками, активізувати зусилля громад. Про пророблену роботу просимо інформувати за телефоном: 2-37-20.

Наперед дякуємо за розуміння та співпрацю!

 

Від імені депутатів, голова

                                                                                                                                                                                                         райради Станіслав СУХАН.

Ваш отзыв

Ваш коментар