Версія для друку Версія для друку

ІРШАВСЬКІ «ШЕРИФИ» – ЗА РОБОТОЮ

18 червня відзначає своє професійне свято найчисельніший загін іршавської міліції – дільничні інспектори. Вони заслуговують на своє професійне свято, бо мають чи не найбільше функціональних обов’язків. І саме від них залежить стан криміногенної ситуації на селі. Вони – найближчі помічники жителів району. Про це у розмові з керівником сектору дільничних інспекторів міліції  районного відділу міліції, підполковником Ярославом Тодавчичем.

‒ Ярославе Михайловичу, Ви як досвідчений керівник, людина, яка знає роботу дільничного не на словах, а на ділі, розкажіть, з якими проблемами найчастіше звертаються до «шерифів»?

‒ На селі – це здебільшого земельні суперечки, що стосуються встановлення земельних меж та огорож. І хоч це не зовсім у компетенції дільничних інспекторів, але майже в кожному такому випадку бувають погрози фізичною розправою, а то і нанесення легких тілесних ушкоджень. Завдання дільничного – втрутитись, залагодити конфлікт, щоб не виникло якоїсь непередбаченої ситуації.

Інша проблема – з настанням літа багато людей на Іршавщині виїжджає на сезонні заробітки, залишають вдома стареньких батьків, неповнолітніх,  які потребують постійної уваги з боку дільничних, бо  зловмисники користуються моментом, збільшується кількість дрібних крадіжок.

Нині в службі дільничних інспекторів  міліції райвідділу працює 6 старших дільничних, 18 дільничних і 3 помічників дільничного. У службі іршавських дільничних діє система взаємовиручки, адже бувають такі випадки на дільницях, що без допомоги один одному просто неможливо працювати. Зараз із прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу України збільшилась кількість різних доручень. Інколи на руках у дільничного інспектора по 15-20 доручень, які потрібно виконати у термін, визначений законом. А ще багато звернень громадян, на які необхідно відразу відреагувати. У когось вдома необхідно повиховувати сімейного бешкетника, знайти «золоту серединку» між сусідськими війнами, відвідати раніше судимого чи особу похилого віку.  Крім цього, майже кожний вихідний чи свято у селах проходять культурно-масові заходи, де обов’язково присутній дільничний інспектор.

‒ Про Вас кажуть:  чесний і справедливий, вміє відстояти колектив. Яка заробітна плата зараз у дільничного інспектора?

‒ Дійсно, доводиться вирішувати будь-які проблеми,  які стоять перед колективом, оскільки у кожного із них вдома є сім’я, діти. Нещодавно мені навіть довелось йти до нашого управління  і просити збільшити фінансування заробітної плати для дільничних інспекторів міліції. Адже їхня заробітна плата не відповідає сьогоденню. У середньому дільничний інспектор, який пропрацював більше 10 років, отримує на руки 1800-2000 грн. А це робота без вихідних і без свят.

‒ Ярославе Михайловичу, кажуть, що Ви – ще і відмінний спортсмен, який неодноразово займав призові місця на спортивних змаганнях.

‒ Це так. Я люблю пограти у баскетбол, волейбол, настільний теніс, доводилось часто брати участь у змаганнях зі стрільби  та бігу на короткі й довгі дистанції.  Маю нагороди за призові місця.

‒ На роботі Ви – підполковник міліції і керівник, а вдома у вільний від роботи час чим займаєтесь?

‒ Я живу у селі Малий Раковець, де змалку  працював на землі, чого зараз навчаю і своїх дітей Ростислава та Нельку. Вдома я – звичайний господар, який вранці на зорі  косить сіно, а ввечері, після роботи, порається на городі і по господарству.

Ваш отзыв

Ваш коментар