Версія для друку Версія для друку

У ХРАМІ НАШОМУ СВЯТОМУ…

Осійчани гордяться тим, що православний храм, зведений на честь святого великомученика Георгія, є окрасою всього села. І рівно 10 років пройшло відтоді, як перейшли в цей храм, що освятив тоді владика Мукачівсько-Ужгородський Агапіт.

А цьогорічного травня в Осої відбулося знову торжество: на другий день Паски та на самий празник Георгія Побідоносця в нашому храмі правив Службу Божу владика Феодор, єпископ Мукачівсько-Ужгородський. З ним співслужили майже 20 священиків та разом молилися сотні прихожан і гостей.

На сьогодні повністю завершено розпис храму, котрий і освячував владика. А день на празник був, як на замовлення: різнобарвно грало сонечко, радуючись Воскресінню Христовому,  і начебто всіх присутніх вітало із подвійним святом. Було таке відчуття, що сам Воскреслий  Ісус Христос із великомучеником Георгієм та сонмом святих  і ангелів своїх осіняв своєю  милістю й благодаттю.

Після закінчення Божественної Літургії високопреосвященний владика виголосив проповідь, а потім від імені Митрополита Володимира вручив нагороди: орден Святителя Миколая голові церковної громади І.В. Матіку (він вже має орден Георгія Побідоносця), касиру Ю.Ю. Звонарю, орден Святого Георгія – голові ревізійної комісії І.М. Бойку, подяку – В.В. Бойку  та ще ряд інших.

Відколи головою ревізійної комісії став І.В. Матіко (а це вже 5-й рік), церква розквітла, як сад. Зроблено розпис храму, огорожу, освітлення, вхідні ворота, гарну доріжку, посаджені молоді деревцята − все це чудово вписується в ауру села.

Іван Васильович кожну церковну копійку заощаджує. Ряд робіт разом із громадою виконував безплатно. За надійних помічників має − І.М. Бойка, Ю.Ю.Звонаря, І.І. Звонаря, М.Д. Старосту, Ю.Ю. Варцабу, Ф.Ф. Бряника та ін.

І недаремно мені одна жінка сказала: “Зараз у нашій церкві відчувається така Божа благодать, що словами не передати”. А це тому, що о. Сергій (Ісак) дуже благочестивий, і голова церковної громади належно виконує всі покладені на нього обов’язки.

Слава Богу за наш храм, за всіх, хто в ньому воозносить свої молитви до Бога, Матері Божої і всіх Святих. Отож, хай ще красніше розквітає Невіста Христова − Свята Мати Церква.

Ваш отзыв

Ваш коментар