Версія для друку Версія для друку

АВТОРИ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ

Газети, радіо і телебачення завжди впливали на свідомість людей, формували громадську думку, доносили до читацького загалу найсвіжіші новини. І хоча в наше життя ввірвався Інтернет, все ж друковані засоби масової інформації залишаються основним джерелом інформування населення.

Важливу роль у мас-медійному просторі відіграє і районна газета “Нове життя”. Останнім часом ми більшу увагу почали звертати на життя простих людей у глибинці, тих, які вчаться самотужки виживати в непростих економічних умовах. Наш невеличкий журналістський колектив не в змозі побувати всюди, тому найперше опираємося на актив газети. За десятиліття ми створили цілу мережу дописувачів, які допомагають нам формувати газету.

Серед них було чимало відомих особистостей, які починали свій творчий шлях саме із “Нового життя”. Серед них і лауреат Шевченківської премії Дмитро Кремінь із с. Суха. А залучив його  до районного видання молодий фельдшер Іван Сухан із Заріччя, який писав до газети вірші та замітки. Літстудією “Промінь” у районці керував брат відомого поета, прозаїка, фольклориста й  етнографа Федора Потушняка  Петро. До речі, Дмиро Кремінь згадував про це недавно на сторінках газети  “Літературна Україна”.

Журналістську стежину почали торувати саме із районної газети Юлія Зейкан із Білок, Ганна Романенчук із Арданова, Марина Михтонюк-Кухар із Імстичова, Василь Гаджега із Кам’янського, Ганна Матіко-Бубнова з Іршави, Іван Павлович із Загаття, Іван Петровцій із Осою, Василь Кузан із Довгого. Тепер вони добилися в житті значних висот, але щоразу, буваючи в Іршаві, заходять в редакцію, щоб привітатися з колективом, який майже на 90 процентів оновився.

Хоча життя  й змінилося, але як і тоді, так  і тепер,без наших надійних друзів не обійтися. Уже впродовж тридцяти літ продовжує співпрацювати із районним виданням Василь Ловска із Ільниці. Він не  тільки дописує, а  й фотографує, малює. Його публікації часто з’являються на сторінках нашого часопису.

Десятки літ співпрацює із газетою пенсіонер Василь Ковач із Великого Раківця. Пише про традиції рідного села, його людей, висвітлює проблеми населених пунктів. Особливо його непокоїть те, що як і в радянські часи, в країні процвітає заробітчанство. Люди покидають рідні домівки і їдуть на заробітки за кордон − в Італію, Португалію, Іспанію, Польшу, Чехію, Америку, Канаду, Росію. Трудові емігранти стимулюють чужу економіку, інвестуючи свою. Головні причини того, що наші земляки залишають рідні місця ‒ професійна незатребуваність вдома, на батьківщині, відсутність роботи і засобів до існування.

Постійно тримає зв’язки  з пресою Михайло Ломага із Броду. Він уже давно пенсійного віку, однак продовжує співрацювати із редакцією. Пише про те, що турбує його: дороги, робота культосвітніх і медичних закладів, проблеми безробіття та інше. Подає матеріали і про людей праці. Не скупиться на добре слово про тих, хто чесно трудиться на благо села.

На спортивну тематику подають матеріали Іван Волошиновський із Ільниці, Андрій Савко, Василь Попович, Іван Палінчак із Іршави, Іван Пинзеник із Доробратова, Іван  Лендєл із Арданова. У нас чимало людей, які продовжують займатися спортом, вдало виступають на обласних і всеукраїнських змаганнях, повертаються додому із нагородами.

Висвітлює газета і питання духовності. Особливо те, що стосується виховання молодого покоління. Ці та інші проблеми порушує постійно на сторінках районки настоятель Петро-Павлівського храму м. Іршава о. Василій Ігнат, який, до речі, приймає участь у різних культурно-освітніх заходах.

У газеті повсякчас  друкують матеріали завідувач сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ в Іршавському районі Іван Веждел, директор Іршавської РВД ФСС з ТВП Марія Улинець, методист з організації туризму районного будинку культури Юлія Щока, державтоінспектор ВДАІ Іршавського РВ УМВС Василь Орешко, начальник відділу охорони  здоров’я РДА, депутат районної ради Антон Горзов, інспектор з охорони природи національного природного парку “Зачарований край” Іван Воробок, заступник директора по навчальній частині Іршавської дитячої школи мистецтв Неля Петер, голова Іршавської районної організації УТМР, депутат райради Василь Павлище, інженер з екологічної освіти НПП “Зачарований край” Олександр Цільо, завідувач РМК управління освіти, молоді і спорту РДА Марія Келемен, депутат районної ради, секретар  комісії з питань законності й правопорядку Іван Клим, головний лісничий ДП “Довжанське ЛМГ”, заслужений лісівник України Олександр Шкарупа, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Іршавського РЦЗ Василь Туряниця, головний спеціаліст-економіст відділу статистики  в районі Ольга Попдякуник, заступник директора з навчально-методичної роботи Іршавської гімназії Наталія Гецко, головний спеціаліст відділу освіти, молоді і спорту РДА Ірина Попович, військовий комісар Іршавсько-Виноградівського об’єднаного районного військового комісаріату Віктор Опришко, завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату РДА Сергій Жидик, учениця 4 (8) класу Іршавської гімназії Богдана Шмулига, помічник начальника по взаємодії із громадськістю та ЗМІ, майор міліції Віта Горзов, заступник голови районної ради Товариства бджолярів та любителів меду  Юрій Саморига та ін.

Із редакцією газети уже впродовж десятки літ не поривають зв’язки  наш земляк професор Василь Бровді, народні артисти України Іван Попович і Степан Гіга, письменники Петро Ходанич, Лідія Повх, Василь Густі, професор Ужгородського національного університету Сергій Федака, завідувач Чорнопотіцького народного історико-краєзнавчого музею Маргарита Фегер, голова районної спілки ветеранів Афганістану Іван Митровцій, заступник директора районного будинку дитячої творчості Віра Глушко, митрофорний протоієрей, благочинний Іршавського благочиння о. Георгій Чулей, голова Іршавської РО ТЧХУ Наталія Крупчин, наші позаштатні кореспонденти Наталія Ходєєва, Неля Чоповда, Анатолій Вайда, Іван Палінчак  та ін.

Газета постійно тримає руку на пульсі часу. Відрадно, що журналісти мають відчутну підтримку і взаєморозуміння із головою райдержадміністрації Василем Ковбаско і головою районної ради Станіславом Суханом. Районка була  і надалі залишається хорошим, чесним і щирим співрозмовником, порадником. Її друковане слово завжди спонукатиме до роздумів, надихатиме читачів на нові справи.

Ваш отзыв

Один коментар на «АВТОРИ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ»

  1. Читач :

    Якби людей не примушували виписувати Нове Життя, то читачів би у вас було більше…. І головне? не пишіть стільки призвіщ у одну статтю… це ж не радянський союз )

Ваш коментар