Версія для друку Версія для друку

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ВИПУСКНИК?

Випускний вечір – це найнезабутніша подія для кожного. Це ніби міст між безтурботним, світлим, щасливим дитинством та відповідальним, із своїми турботами, обов’язками дорослим життям. Випускний – це межа між ще недавнім минулим та незвіданим майбутнім.

А скільки випускних вечорів припадає на нашій життєвій стежинці, спочатку в садочку, потім коли закінчуєш початкові класи, далі дев‘ятий, одинадцятий, коли назавжди прощаєшся зі школою та вступаєш до вишу, де через декілька років там на тебе чекає випускний, а на доповнення ще випускний в різних додаткових навчальних закладах.

Традиція відзначання закінчення школи з‘явилася ще до революції. Тоді поширеною вона була серед вихованців Пажеського корпусу, де на церемонію випускники замовляли собі золоті кільця,  з однаковим символом, який гравіювався вручну. Це був ніби символ дружби між випускниками корпусу.

Із виникненням перших шкіл і університетів з’являється і випускна атрибутика. Одяг ж школярів був скопійований з одягу церковних служителів, а в XIV столітті було узаконеним носіння академічної мантії. В Англії навіть затвердили власний стиль, який забороняє надмірності в одязі та й загалом у зовнішньому вигляді випускників.

Найбільш урочисто почали відзначати випускний бал у США. Тут в кінці ХІХ століття був затверджений колірний ранжир академічних мантій, а в 1959 році створено комітет з академічного одягу і церемоніалу випускного торжества.

Тепер ж святкують випускний по-іншому, майже немає ніяких штампів та стереотипів, кожен одягається по-різному. Окрім хіба того, що юнаки повинні бути в костюмі, а прекрасна половина ‒ у вечірній сукні. Випускний поділяється на дві частини: одна урочиста, інша святкова.                      Випукний бал ми чекаємо ще з малих літ. Скільки ж клопотів пов’язано з ним?! Кожна дівчина мріє бути на випускному балі в центрі уваги. Для цього треба ж вибрати ексклюзивну сукню, щоб відрізнятися від усіх, підібрати потрібні туфлі, прикраси, зачіску, зробити неодмінно манікюр та макіяж. У хлопців хоч і не стільки клопотів, як у прекрасних дівчат, проте вони теж згають багато часу над вибором костюму та аксесуарів до нього. Ці клопоти хоч і приємні, та все ж батьківський гаманець від нього неабияк страждає, бо крім зовнішнього вигляду їхніх чад, який теж коштує недешево, потрібно подбати й за організаційні моменти. Адже тепер не відзначають цю яскраву подію в школі, бо для неї є краще місце – ресторан. Для того, щоб свято було веселим, потрібен ведучий та музичний супровід, а щоб запам’яталося – фотоальбом та відео. А це знову влітає в копійку дорогим батькам.

Щоб детально дізнатися, як відзначатимуть цьогорічний випускний та в яку суму він обійдеться, районка вирішила запитати в тих мешканців району, для яких ця тема найбільш близька.

Наталія Кристянчук, учениця Ільницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

– Для мене випускний – це перехід від дитячого до дорослого життя, де все ще незвідане та незбагненне. Звичайно, випускний відіграє велику роль у моєму житті, проте прощання зі стінами рідної школи, вчителями та друзями для мене є дуже важким.

До випускного я та мої вірні подруги вже готові, вже все є: і сукня, і туфлі, і зачіска вибрані. Залишилось одне – чекати на званий вечір. Щодо бюджету сім’ї, то це неабияк вплинуло, адже ціни на випускну атрибутику зростають. Два роки тому школу закінчувала моя сестра, і тоді все можна було придбати за нижчими цінами, тепер ж тільки одна сукня коштує від 2 тисяч гривень.

Людмила Раковці, приватний підприємець відділу весільної, вечірньої та святкової моди; мама випускника.

– Мені ця тема дуже близька, адже цього року випускником школи є мій син. Тому зразу хочу спростувати стереотип, що дівчину одягнути важче ніж хлопця. Йому ж потрібен костюм із звуженими штанами, коротким варіантом піджака, приталену сорочку та туфлі. Також необхідні й аксесуари: запонки та краватку. Витрати полягають не тільки у зовнішньому вигляді сина, але й багатьох інших. До прикладу, альбом коштує 300 гривень, стільки ж приблизно відео та місце в ресторані, деяку суму треба витратити і на букет випускника. Отож, як бачите, насолода не з дешевих.

Я вже впродовж десяти років працюю в даному напрямку, тому неабияк обізнана про фантазії випускниць щодо їхнього образу. Останнім часом дівчат цікавлять витончені вечірні наряди переважно з максимальною довжиною, проте зустрічаються й поціновувачки коктельних суконь. Щодо кольорової гами, то тут немає одностайності, бо в кожного свій смак: від ніжного рожевого до яскраво малинового чи взагалі класичних нейтральних кольорів. Є й випускниці, які вибирають і ризиковане поєднання кольорової гами. Багато хто обирає для балу дві сукні, одну – урочисту, іншу – зручну. Адже, щоб зустріти ранок, потрібне зручне вбрання та взуття.

Ганна Садова, класний керівник 11-А класу Довжанської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

– Останнім часом між учнями панує піднесена святкова атмосфера. Всі обговорюють свої вбрання на випускний, якого кольору, фасону і.т.д., також переживають і про організаційні моменти. Та все між цими святковими  клопотами  не потрібно забувати про випускні  іспити,які розпочнуться вже з 27 травня та ЗНО, яке чекає випускниківі з 3 червня. Тож, бажаю вам наснаги, успіху та Божого натхнення при вступі до вищого навчального закладу .

Хоч випускний бал є однією з найнезабутніших подій у житті, не потрібно забувати і про доросле життя, яке скоро постукає у ваші двері. Бажаю вам обрати правильну стежинку своєї долі та ніколи не забувати про шкільні роки. Щасливої вам долі та успішного складання майбутніх іспитів і зовнішнього незалежного оцінювання.

Ваш отзыв

Ваш коментар