Версія для друку Версія для друку

ПОДБАЙМО ПРО ЕКОЛОГІЮ РАЗОМ

Із настанням теплого періоду року, що охоплює другу половину весни, літо та першу половину осені, підвищується ризик виникнення пожеж у лісових масивах. Передумовами такого ризику є висока температура повітря (30°С і вище) та діяльність людини.

 

У літній період збільшується чисельність відпочиваючих та туристів у лісі й частота відвідування ними місць відпочинку. Не виняток і національний природний парк «Зачарований край».

Улюбленими місцями відпочинку місцевого населення та відвідувачів природно-заповідної установи як із України так із-за кордону є болото Чорне багно, гора Бужора, скелі в урочищі Смерековий камінь, які, в свою чергу, входять до заповідної зони парку.

Згідно чинного законодавства у заповідній зоні національних природних парків заборонена будь яка діяльність, в тому числі активний відпочинок населення, розкладання багаття, збирання трав’яної рослинності, в’їзд автомобілів та інших машин тощо. Для цього на території природно-заповідних об’єктів відводяться спеціально облаштовані місця відпочинку в зонах регульованої і стаціонарної рекреації.

Для запобігання виникнення пожежонебезпечних ситуацій на території Національного природного парку, які спричиняються в основному антропогенною діяльністю, адміністрація установи і служба державної охорони природно-заповідного фонду НПП «Зачарований край» звертається до населення з вимогою дотримуватись правил пожежної безпеки у лісі під час відвідування і відпочинку на території природно заповідної установи.

Вкотре нагадуємо, що для осіб, які спричинили умисний підпал на природно-заповідній території, чинним законодавством передбачена адміністративна відповідальність, а з нанесенням значної шкоди лісовому господарству – і кримінальна відповідальність.

У випадку виявлення обставин чи дій що можуть спричинити пожежу, або інше порушення природоохоронного законодавства просимо повідомляти чергового НПП «Зачарований край» за цілодобовим телефоном:(03144)79-0-02.

Ваш отзыв

Ваш коментар