Версія для друку Версія для друку

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СТОМАТОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ РАЙОНУ

У нашому  районі державна стоматологічна служба  розвинута чи не найбільше в області. У структурі  районної поліклініки представлені майже всі вузькі спеціалісти – стоматологи: хірург, ортодонт, терапевти, дитячі стоматологи, ортопеди.

Жителі  багатьох сіл району  мають можливість отримати  стоматологічну допомогу за місцем проживання. Така структура стоматологічної служби, з одного боку, дає можливість забезпечити надання стоматологічної допомоги за всіма напрямками та максимально наближена до мешканців села. З іншого боку, в останні роки проявилися і негативи в роботі стоматологічної служби. Чим вони обумовлені ?  В умовах обмеженого фінансування майже всі бюджетні кошти   ідуть на виплату  заробітної плати, майже нічого не залишається  для придбання розхідних матеріалів, обладнання та інших потреб. І це  за умови, що всі лікарі  – стоматологи працюють на неповну ставку. Такий   стан справ  пояснюється, тим що в попередні роки проводилась непродумана кадрова робота, штучно збільшувалась кількість посад лікарів. З цього  зрозуміло, що ситуацію необхідно виправляти. Виникає запитання як? Моє бачення радикального покращення роботи стоматологічної служби  таке:

–  по – перше, чітко розмежувати бюджетну стоматологічну службу    та приватну стоматологію;

–  по – друге, державна стоматологічна  служба повинна бути такою ж розгалуженою, як вона є на даному етапі, з оптимальним  кадровим забезпеченням, оснащена сучасною стоматологічною технікою та  розхідними матеріалами, яка забезпечить надання  безоплатної  профілактичної, лікувальної, зубопротезної допомоги  пільговим категоріям  населення,  та зуміє невідкладно допомогти при гострих станах всім верствам населення за бюджетні кошти.

Приватна стоматологічна  практика зможе надавати  якісну стоматологічну допомогу тим верствам населення, які можуть такі послуги оплатити. Ці два напрямки повинні розвиватись паралельно, не конкурувати один з другим, а навпаки – доповнювати один одного. Щодо державної  частини стоматологічної служби  то в першу чергу, необхідно визначатися з потребою в стоматологічних кадрах (такі розрахунки наведені в наказі МОЗ №33),  лікарів – стоматологів у нас надлишок. Тому  частина лікарів – стоматологів із державного закладу повинна перейти  на приватну практику, а лікарі  у державному закладі  повинні мати повне навантаження. І в цьому  на мій погляд, надзвичайно важливому  заході  повинно бути, з одного боку, повне і усвідомлене розуміння необхідності такого кроку з боку самих медичних працівників стоматологічної служби, а з другого – максимальна підтримка та сприяння з боку ВОЗ РДА  та органів  місцевого самоврядування всіх рівнів. Необхідність цього кроку назріла давно і повинна вирішитися протягом поточного року. Мабуть, всім зрозуміло, що все вищевикладене не є реформою, а елементарне наведення  порядку. Про реформи можне буде говорити після досягнення вищевикладеної мети.

З даної теми було б дуже цікаво знати думку медичних  працівників  і жителів району, їхнє бачення таких заходів. Закликаю  до дискусії або  в районній стоматологічній поліклініці, або на сторінках газети .

Телефон гарячої лінії: 2-16-87.

Ваш отзыв

Ваш коментар