Версія для друку Версія для друку

ВЧИМОСЯ УПРАВЛЯТИ ШКОЛОЮ

На базі новозбудованої Луківської ЗОШ І-ІІ ступенів проведено семінар-практикум директорів загальноосвітніх навчальних закладів району з проблеми «Збереження наступності і послідовності між усіма ланками навчально-виховного процесу як засіб реалізації особистісно зорієнтованого навчання та впровадження інноваційних технологій». Презентувала школу директор – Хандра Ольга Юріївна, яка представила учасникам семінару навчальний заклад від заснування у 50-60 роках ХХ століття та етапи становлення нової сучасної школи – від освячення території та закладки першого каменя під будівництво – 31 жовтня 2006 року до її урочистого відкриття 1 вересня 2012 року, успіхи та здобутки педагогічного колективу у новій школі. Директори шкіл мали можливість оглянути прекрасні класні приміщення, облаштовані кабінети, шкільну бібліотеку, християнський куточок та універсальну залу, у якій власне проводився теоретичний етап семінару.
Відкрила семінар Яцканич Є.М., начальник відділу освіти Іршавської райдержадміністрації, – яка привітала всіх учасників, наголосила на актуальності проблеми семінару, подякувала дирекції та педагогічному колективу за роботу по облаштуванню новозбудованої школи.
Учасники семінару відвідали нестандартні уроки: у 1-А класі з англійської мови з теми:„Мій день народження” – учитель Пасуля О.І., у 1-Б навчання грамоти „Письмо малої букви” – учитель Горзов Л.В.; у 2-му класі – математика – „Вирази з дужками на дії різного ступеня” – учитель Палаташ Т.В.; у 3-му класі – основи християнської етики (курс за вибором) „Вчимося співчувати, радіємо успіхам ближнім” – Білак О.О.; у 4-му класі образотворче мистецтво «Петриківський розпис» – учитель Попфалуші О.А., у 5-му класі математика «Розв`язування задач і вправ на множення десяткових дробів» – учитель Батьо М.В.; у 7-му класі географія «Географічне положення Євразії» – учитель Лях І.А.; у 8 класі алгебра «Неповні квадратні рівняння» – учитель Пилипко М.І.; 9 –А класі бінарний урок української та світової літератури «Зіставлення поеми Шевченка «Катерина» і трагедії Гете «Фауст» – учителі Шпортень Н.І. та Лях М.А.; у 9-Б біологія «Слухова сенсорна система» – учитель Лях О.І. у 6- му виховне заняття „Земля, яку сходив Тарас малими босими ногами” – учитель Ботош М.І..Форми проведення уроків різні: урок-подорож у казку, урок-гра, заняття-диспут, презентація, інсценізація казки, компаративний аналіз-зіставлення, заняття-подорож. Обговорення та самоаналіз проведених уроків було здійснено у малих групах. Основними тезами виступів педагогів було оголошення цікавих тем уроків, нестандартних форм їх проведення, а також шляхи застосування інноваційних методів і прийомів роботи, презентаційних матеріалів та ІКТ, упровадження у систему навчальної роботи реалізації принципів наступності та послідовності. В обговоренні уроків взяли участь Антосяк П.І., директор Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, Келемен М. Ю., завідуюча РМК відділу освіти, Яцканич Є.М. – начальник відділу освіти Іршавської РДА, Добра І.С., директор Імстичівської ЗОШ І-ІІІ ст., Урста М.А. – директор Негрівської ЗОШ І-ІІ ст., Куртинець М.В., директор Ільницької ЗОШ І ст., Добра Ф.І., директор Імстичівської ЗОШ І ст., Василинець Н.М., Береш О.І., Остолош Г.І., Гудь М.Ю., Галас О.С., Попович С.Ю. – методисти РМК відділу освіти Іршавської РДА. Вони відзначили високий рівень підготовки вчителів до проведених нестандартних уроків, пропонували врахувати досягнення педагогічних працівників у ході атестації та за підсумками роботи за навчальний рік, продовжувати впроваджувати в систему педагогічної діяльності ІКТ, принципи наступності та послідовності. Рекомендували систематизувати та узагальнити матеріали уроків для поширення перспективного педагогічного досвіду.
У рамках теоретичного блоку було проведено засідання творчої групи вчителів з проблеми семінару. Директор школи Хандра О.Ю. презентувала творче портфоліо з проблеми «Теоретичні засади та управлінська діяльність керівника школи в реалізації принципів наступності та послідовності між усіма ланками навчально-виховного процесу як засіб реалізації особистісно зорієнтованого навчання та впровадження інноваційно-комунікаційних технологій». Вона наголосила, що сучасний директор – це менеджер, успіх якого залежить від якості організації управління навчальним закладом, звернула увагу на завданнях управлінської діяльності, які реалізуються через ряд вимог та засобів, на єдиній науково-методичній проблемі школи. Акцентувала увагу на дидактичних принципах наступності і послідовності, що забезпечують реалізацію неперервної освіти, особистісний підхід до учнів, їх підготовку до наступних ступенів освіти, ознайомила з їх сутністю і функціями, з річною циклограмою контролю й управління школою.
Лях Г.П., заступник директора школи представила учасникам семінару творче портфоліо з проблеми «Впровадження державного стандарту початкової загальної освіти. Період адаптації учнів у 5 класі». Звернула увагу на основних орієнтирах: адаптаційному періоді першокласників, оцінці їх навчальних досягнень, формуванні навчальних умінь, проведення нестандартних уроків. Ганна Петрівна наголосила, що проблема школи реалізовується через проведення методичної роботи: тематичних педрад, спільних засідань шкільних методоб`єднань, засідань методичної ради школи та творчої групи вчителів, загальношкільних батьківських зборів. Поділилася досвідом проведеної Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа», зокрема у рамках виконання програми «Дай руку, першокласнику!», що проводилася перед початком нинішнього навчального року.
Попфалуші Олеся Андріївна, практичний психолог ознайомила учасників семінару із методичною темою «Психологічний супровід наступності у навчально-виховній роботі ДНЗ, початкової та середньої школи». Звернула увагу на таких етапах у роботі шкільного психолога: діагностиці та психологічному супроводі дітей в основні вікові періоди (дошкільному, перший, п’ятий, дев`ятий класи); визначенні психологічної готовності дошкільнят до навчання у школі, роботі з учнями першого та п’ятого класів над подоланням адаптаційного періоду навчання. Відзначила, що основними напрямками роботи практичних психологів є організаційно-методична робота з педагогами, робота із сім`єю, діагностична і корекційно-розвивальна робота із дітьми. А останній етап – підготовка учнів до профільного навчання у старшій школі.
Урста Н.І., класний керівник 9-Б класу, переможець обласного конкурсу „Класний керівник року”, ознайомила присутніх з теоретичними засадами виховної проблеми „Послідовність і наступність у вихованні гуманістично-спрямованої особистості школяра засобами доброчинності”. Вона відмітила, що виховна робота з класом, гуманізація особистості учня проходить через залучених дітей до доброчинних акцій, операцій та конкурсів. Важливою ділянкою роботи є тісна співпраця з батьками школярів.
Враженнями про проведений семінар під час круглого столу поділилися директори шкіл: Хрипта К.В. (Арданівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Блищак Д.Ю.(Вільхівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Штиглян Ф.М. (Дубрівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Собко В.В.(Зарічанська ЗОШ І-ІІ ст.), Гринюк М.М. (Приборжавська ЗОШ І-ІІІ ст.) та інші.
Підбила підсумки семінару Є.М.Яцканич, начальник відділу освіти, яка відзначила високий рівень семінару-практикуму та засвідчила, що у такій затишній, комфортній школі, яка є у Лукові, – по-іншому працювати не можна. Вчителі-фахові, ерудовані, компетентні, а діти – щирі, охочі до знань. Свідченням цього стали показові уроки, методичні заходи, які проведені на високому, методичному та фаховому рівнях.

Марія Келемен,
завідувач РМК Іршавської РДА

Ваш отзыв

Ваш коментар