Версія для друку Версія для друку

Як змінити постачальника газу без зайвих клопотів?

Зміна постачальника газу
Із 1 липня в Україні спростили процедуру зміни постачальника газу.
Тепер постачальника можна обирати та змінювати майже як інтернет-провайдера. Споживачу достатньо лише подати заявку та мінімальний пакет документів новій компанії. Можна навіть онлайн.
Далі всіма бюрократичними питаннями опікуватиметься саме новий постачальник. На все про все має йти не більше трьох тижнів. Тож за потреби змінити проблемного постачальника буде нескладно. І домогосподарства вільно обиратимуть найкращий для себе варіант.
Драйвером подальших процесів стає новий постачальник газу, зацікавлений залучити нового клієнта. Людям більше не потрібно йти до діючого постачальника, розривати з ним договір та отримувати довідку про відсутність заборгованості.
Перехід відбудеться автоматично. Під час переходу людині не відключатимуть газ. Змінити постачальника газу можуть мешканці як приватних, так і багатоквартирних будинків.
Алгоритм дій споживача, який має намір змінити постачальника, доволі простий:
Обрати нового постачальника газу. Перевірити, чи компанія має право (ліцензію) на постачання газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
2. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Це можна зробити безпосередньо на сайті нового постачальника або надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну пошту.
Разом із заявою-приєднанням споживач пред’являє постачальнику такі документи:
документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
документ, що посвідчує особу споживача, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків;
інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника)
3. Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу
4. Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом 6-и тижнів. Розрахуватись із попереднім постачальником протягом 10-и днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із виставленим рахунком, звертайтеся до суду.
Як розрахуватися із попереднім постачальником?
Після отримання на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи повідомлення про намір споживача укласти договір постачання природного газу з іншим постачальником, діючий постачальник не має права припинити або обмежити постачання природного газу на об’єкт цього споживача.
З метою забезпечення безперебійного постачання природного газу, діючий постачальник здійснює постачання природного газу споживачу до дня початку постачання природного газу новим постачальником.
Дія договору постачання природного газу із діючим постачальником автоматично припиняється на наступний день після реєстрації споживача в Реєстрі нового постачальника.
Попередній постачальник не пізніше ніж через шість тижнів після розірвання договору зобов’язаний виставити такому споживачеві остаточний рахунок з урахуванням усієї непогашеної суми заборгованості.
Побутовий споживач зобов’язаний здійснити оплату такого рахунку не пізніше десяти робочих днів з дня виставлення такого рахунку.
Чи може споживач, якому припинено постачання газу, змінити постачальника?
Споживач, якому припинено (обмежено) постачання газу у зв’язку із наявною заборгованістю, також може скористатись правом на зміну постачальника газу.
Проте, постачання природного газу новим постачальником може здійснюватися після оплати всієї заборгованості перед постачальником, за ініціативою якого було припинено (обмежено) постачання природного газу.
Скільки на ринку постачальників газу та як їх знайти?
На сьогодні компаній, які готові продавати газ населенню, приблизно 50. Всього ліцензії на торгівлю газом мають більше 500 компаній, проте не всі з них побудували необхідну інфраструктуру для роботи з побутовими клієнтами (контакт-центри, системи формування платіжок тощо).
Перевірити, чи компанія має право (ліцензію) на постачання газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
Також у компанії, яка працює з побутовими клієнтами, має бути діючий веб-сайт.
Поки в Україні немає єдиного сервісу, де можна було б порівняти пропозиції різних постачальників. Найпевніше, він з’явиться трохи пізніше, в процесі подальшого розвитку газового ринку. Проте експерти переконують: клієнтам не варто перейматись, нові постачальники самі знайдуть їх, бо зацікавлені залучити споживачів та продавати їм більше газу.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Ваш коментар

*