Версія для друку Версія для друку

Найкраще лікування – профілактика

Вихід України на європейський і світовий ринки стимулює розвиток бджільництва і появу нових пасік. На зміну стаціонарним пасікам приходять мобільні пасіки, які можна підвозити до медоносів, що цвітуть. Це підвищує медозбір, але й призводить до надмірної концентрації бджолосімей на обмеженій території. Іноді площі тих чи інших медодаїв не можуть забезпечити всіх бажаючих очікуваним обсягом меду.
Відсутність взятку призводить до нападів і крадіжок меду із слабших сімей. Разом із медом сильні сім’ї вбивають слабшу сім’ю і нерідко приносять у вулик в «подарунок» собі і пасічникові хвороби з ослаблених і хворих сімей. Тому виникає необхідність ці сім’ї лікувати.
Давно відомо, що профілактика хвороб бджіл є менш затратна, ніж їхнє лікування. Тому, підгодовуючи бджіл, готуючи бджолосім’ї до зимівлі, обов’язково потрібно додавати в цукровий сироп ліки від (проносу) нозематозу у бджіл у зимово-весняний період, а також проводити профілактику гнильцевих, грибкових (аскофероз) та інших хвороб у весняно-літній період.
Тому настав час пасічникам забути про одноосібництво і конкуренцію та об’єднати зусилля для боротьби з цими явищами.
Проблем у пасічників і так багато, біда одна – кожен самостійно хоче продати свою продукцію. Але більшість пасічників не знають європейських стандартів та мед, або скажімо, інструкцій щодо обробки бджолиних сімей хімічними препаратами. В результаті наносять непоправної шкоди не лише бджолам, а й споживачам бджолиної продукції, бо хімія залишається у продуктах бджільництва. Уявімо собі, що такий мед споживає маленька дитина чи хвора людина або вагітна жінка, яку дитину вона народить? Думаю, якщо молоді мати та батько правильно споживатимуть якісний мед, то в них народиться здорова дитина, адже бджоло продукти дуже впливають на розумові здібності потомства. Такі діти потрібні в першу чергу батькам, державі, вони – їх майбутнє. Тому пора вимагати від держави не тільки контролю якості меду, який іде на експорт, а й процесу виробництва інших сільськогосподарських продуктів. Ті, хто в гонитві за прибутками забувають що найдорожче є життя і здоров’я людей, повинні бути зупинені.

Юрій САМОРИГА,
пасічник.

Прокоментуй!

Ваш коментар