Версія для друку Версія для друку

Покликаний творити добро

У кожному населеному пункті є відомі особистості. У Білках таким є Володимир Олександрович Горзов. Того, що добився у житті, він досягнув саме завдяки наполегливій і самовідданій праці на благо рідного села, регіону і України. Із слюсаря третього розряду Іршавської райсільгосптехніки, де 1982 року розпочав свою трудову діяльність, він доріс до директора дочірнього підприємства «Фортуна» відкритого акціонерного товариства «Іршавське ремонтно-транспортне підприємство». За час роботи виявив риси талановитого організатора та ініціативного менеджера. За чесну, сумлінну працю удостоєний багатьох нагород.
Народився В.О.Горзов 18 жовтня 1964 року. Після закінчення Білківської середньої школи вступив на навчання до Іршавського професійно-технічного училища №2. Армійську службу проходив в рядах Радянської Армії в Афганістані механіком-водієм. Полк виконував бойове завдання з охорони аеродромів та інших стратегічних об'єктів в Шинданді та Кандагарі. Там він пройшов справжню школу життя.
Після служби продовжив роботу в Іршавській райсільгосптехніці. Із 1990 року обіймав посаду інженера-технолога ремонтної майстерні «Іршавського ремонтно-транспортного підприємства», а з 1992 року призначений начальником дільниці з газифікації цього ж підприємства. У 1997 році обраний на посаду заступника голови правління відкритого акціонерного товариства «Іршавське ремонтно-транспортне підприємство». У 2000 році рішенням загальних зборів акціонерів було утворено дочірнє підприємство «Фортуна». А з першого березня цього ж року Володимира Олександровича призначено директором, де працює дотепер. Очолюване ним підприємство займається будівельною діяльністю та виконує будівельно-монтажні роботи систем опалення, водопроводу, каналізації та газифікації об'єктів бюджетної сфери. Там зайнято наразі 45 чоловік.
– Наше підприємство, – каже Володимир Олександрович, – є безпосереднім учасником організаційного забезпечення заходів, спрямованих на газифікацію населених пунктів району, яка повністю завершена у 2007 році. На даний час «блакитне паливо» проведено у 95 відсотків дворогосподарств району.
Володимир Олександрович як колишній воїн-афганець активно працює в районній організації Спілки ветеранів Афганістану. У 2016 році із понад 60-и присутніх членів спілки воїнів-афганців, його одноголосно обрано головою Іршавської районної організації УСВА. І це неспроста. Очолюване ним підприємство свого часу брало дольову участь у спорудженні пам'ятника воїнам-афганцям у місті над Іршавкою.
Спеціалістами підприємства було розроблено проект кошторисної документації для спорудження Пам'ятного знака «Загиблим захисникам Карпатської України» у селі Ділове Рахівського району. Розроблено аналогічну документацію та побудовано дерев'яні будиночки у меморіальному парку «Красне поле» поблизу міста Хуста, де відбувся нерівний бій січових стрільців Карпатської України з регулярними військами гортіївської армії. Дочірнім підприємством «Фортуна» побудовано також пам'ятник січовим стрільцям на Верецькому перевалі.
– Ми проводили також роботи по реконструкції іконостасу та ліквідації наслідків пожежі пам'ятки архітектури національного значення Миколаївської церкви №215 в с. Ізки Міжгірського району, – продовжує розмову Володимир Олександрович. – У 2015 році підприємство закінчило будівництво пам'ятника воїнам-визволителям в парку біля будинку культури замість пам'ятника, який знаходився в аварійному стані на території греко-католицької церкви в с.Білки, а також проведено будівельно-монатжні роботи для встановлення пам'ятника Івану Фірцаку-Кротону. Водночас проводяться першочергові протиаварійні роботи пам'ятки архітектури ХVІІІ ст. дерев'яної Миколаївської церкви с. Сокирниця Хустського району. На даний час проводимо реконструкції та капітальні ремонти, будівництво вуличного освітлення в закладах бюджетної сфери та приватного сектору.
В.О. Горзов велику увагу приділяє роботі організації, а також всіляко сприяє урізноманітненню форм і методів патріотичного виховання молоді, є організатором та учасником різних заходів з допризовниками та призовниками, брав посильну участь у створенні документального фільму про ветеранів афганської війни, що проживають в районі. Володимир Олександрович займався збором матеріалів для стендів, присвячених афганцям у районному історико-краєзнавчому музеї села Чорний Потік.
Приємно відзначити, що В.Горзов та очолюваний ним колектив надавав неодноразову меценатську допомогу побратимам – ветеранам війни, малозабезпеченим та соціально-незахищени верствам населення району. Впродовж семи останніх років гуманітарну допомогу у вигляді безкоштовного проектування, монтажу, придбання матеріалів для газифікації осель отримало понад 50 сімей міста та сіл.
Володимир Олександрович як активіст громадського руху району конкретними справами та діями сприяє утвердженню і зміцненню Незалежної демократичної України. Активно допомагає органам виконавчої влади та місцевого самоврядування у вирішенні проблем соціального, економічного і культурного розвитку рідного краю.
Народ довіряє В.О.Горзову. Про це свідчить те, що він був депутатом районної ради третього, п'ятого, шостого та сьомого скликань. Очолював постійну комісію районної ради з питань управління майном і приватизації, будівництва, архітектури, надзвичайних ситуацій та засобів масової інформації.
За час трудової діяльності В.О. Горзов нагороджувався почесними грамотами обласно, районної рад, райдержадміністрації. У 2009 році був нагороджений орденом Президента України «За заслуги» ІІІ ступеня та орденом «Зірка економіки України» за підсумками Всеукраїнського рейтингу підприємств, що зайняті газопровідними роботами. У 2020 році нагороджений медаллю «Гордість нації» як один із очільників та організаторів ветеранського руху в районі, один із найвідповідальніших керівників будівельних фірм, користується заслуженою повагою бойових побратимів, депутатського корпусу, керівників широкого громадьського заходу.
На рахунку Володимира Олександровича багато хороших справ. А ще чимало творчих задумів, які, впевнений, неодмінно здійсняться. З усього видно: він покликаний Богом творити на землі добро.

Василь ШКІРЯ

Прокоментуй!

Ваш коментар