Версія для друку Версія для друку

«ПОШАНУ ЗАКЛАДАЄМО У САМОВІДДАНІЙ РОБОТІ» Наші інтерв’ю

Директор державного підприємства «Довжанське лісомисливське господарство» В. І. Ледней далеко не частий гість на сторінках нашого видання. Здебільшого, як і сьогодні, нагодою для його зустрічі із читачами «Нового життя» служить неодмінна і приємна нагода – відзначення охоронцями найбільшого багатства Срібної Землі свого професійного свята – Дня працівника лісу. Як і в попередні роки, коло тем та гострота кута, під яким вони розглядаються, робить діалог зі своїми земляками одного із найбільш досвідчених лісівників не тільки Закарпаття, але цілком імовірно і в цілій галузі, хоча і толерантним, але об’єктивно гострим.
– Василю Івановичу, Ваш колектив належить до одного із найбільш стабільних у Іршавському районі у багатьох вимірах. Це вироблений особисто Вами стиль керівництва, чи необхідна умова стабільного розвитку?
– Скажу так,– це навіть не умова, а передумова ефективної діяльності колективу, в основі роботи якого лежить повсякденна і різностороння турбота про ліс. Повірте, ліс не прощає поверхового до себе ставлення будь-кого, потребує уваги не одного дня, а багатьох років. А час – надзвичайно ефективний і безкомпромісний екзаменатор. У ДП «Довжанське лісомисливське господарство» без перебільшення і нещирого вихваляння, стверджуватиму, що зібрано висококваліфікованих, відданих благородній справі енергійних спеціалістів. Вони різні за освітою, віком, досвідом роботи у галузі, але об’єднані любов’ю до зелених легенів Карпат.
– До конкретних особистостей із цієї когорти, думаю, ми ще повернемося, а як Вашому колективу доводиться трудитися у цьому році під хвилями пандемії корона вірусу? Доводилося чути жарт, що COVID-19 у лісі не водиться.
– У кожному жарті є частка правди. Попри всякі обставини охорона лісу забезпечується безумовно. Справа тут не лише у збереженні лісу, -- це питання взагалі не підлягає обговоренню. Ми, як і кожна господарююча структура не діємо одноосібно, а є пов’язані багатьма партнерськими, та іншими зв’язками фінансового характеру. Призупинення фінансово-господарської діяльності як по вертикалі так і по горизонталі по всій країні не могло таким же чином не позначитися і на нас.
При цьому Державне підприємство «Довжанське лісомисливське господарство» веде догляд за лісом різного вікового стану на площі 28,4 тисячі гектарів. Проведено лісовідновлення на площі 84 га, доглядів – на площі 200 га. Намічено осінню посадку лісу на двадцяти восьми гектарах та збір насіння для подальшого висівання у розсадниках. На ведення лісового господарства витрачено майже 2 мільйони гривень, в тому числі на лісовідновлення (посадка лісу, догляд за лісовими культурами) і на охорону лісу від пожеж. Майже щороку ми оновлюємо свій технічний парк. Останнє за часом із наших поповнень – екскаватор Kobelco.
Розширення технічних можливостей проводиться у нашому господарстві не тільки у напрямку виробничої діяльності, хоча слід сказати, що за вісім місяців 2020 року у держпідприємстві заготовлено 20,1 тисячі кубометрів ліквідної деревини. Реалізовано продукції на загальну суму 24,7 млн. грн. Середня заробітна плата становить 8 504 грн. Сплачено майже 9 мільйонів гривень податків до бюджетів усіх рівнів. Фінансові спроможності дозоляють нам так само закуповувати високотехнологічне оснащення для лісової охорони.
– Василю Івановичу, в основу нашої розмови ми з вами поклали фактично поточні справи, а як щодо перспектив – близького і далекозорого погляду так би мовити, у майбутнє?
– Думаю, що цю тему нам доцільно буде дещо відтермінувати. Справа в тому, що саме в цей період у Довжанському лісомисливському господарстві працює робоча група Української експедиції ВО «Укрдержлісгосп» із м. Ірпінь під керівництвом начальника лісовпорядної партії Л.М.Червоної.
Лісовпорядкування - це комплекс заходів з організації і ведення лісового господарства, спрямованих на отримання характеристики лісового фонду і забезпечення невиснажливого використання лісових ресурсів, їх відтворення та підвищення продуктивності лісів. Проводиться лісовпорядкування спеціалізованою державною службою відповідно до галузевої інструктивно-нормативної бази. 

Отож, проведення базового лісовпорядкування охопить всі лісгоспи та лісництва підприємства за отриманими результатами, відповідно до стану лісових насаджень на поточний момент, будуть внесені корективи в матеріали базового лісовпорядкування.
Кінцевою складовою таких лісовпорядних робіт є виготовлення планово- картографічних матеріалів та після всіх необхідних уточнень в польових умовах, лісовпорядна експедиція розробить основні положення організації і ведення лісового господарства. За отриманими проектами організації і розвитку лісового господарства та картографічними матеріалами, підприємство буде вести лісогосподарську діяльність впродовж наступного десятиріччя.
По завершенню комплексу цих робіт і матимемо нагоду зустрітися, щоб означити перед жителями району преспективи.
– Наразі найближча перспектива – професійне свято – День працівника лісу?
– За минулі тридцять років колектив зустрічав його по-різному, з різними статками. Але завжди серед членів нашого колективу у пошані була самовіддана робота, високий професіоналізм, відчуття корпоративної прив’язаності. Рідко, коли серед товаришів по роботі ми не маємо нагороджених галузевими відзнаками різного рівня. Працівники ДП «Довжанське ЛМГ» на це по праву заслуговують. Сподіваємось, що цьогоріч серед нагороджених ми побачимо таких колег як В.П.Мисло, М.В.Вовканич, В.І Шрам, В.В..Косик. І.В.Синетар, І.Ф.Бідзіля, А.А.Пензеник, В.В.Ковач, М.М.Хила, І.І. Бідзіля та інші.
Від себе особисто та від керівництва обласного управління лісомисливського господарства Закарпатської області хочу привітати персонально кожного працівника держпідприємства, їх сім’ї та побажати їм щонайперше міцного здоров’я і подальших успіхів, родинного благополуччя і особистого щастя, миру у серці і Божої благодаті.

Розмову вів Михайло ІСАК

Прокоментуй!

Ваш коментар

*