Версія для друку Версія для друку

Як нас дурять і принижують!

На днях до мене прийшли знайомі, і щоб їх пригостити кавою, в одному із магазинів Ільниці (по сусідству) купив чотири пакетики розчинної кави «Якобс Монарх», вагою кожен – 1,8 грам. Продавець назвала ціну по п’ять гривень за пакетик, тобто 20 гривень за чотири. Дуже здивувався, коли в супермаркеті в Іршаві такий же пакетик кави я купив уже за ціною три гривні 46 копійок за один, тобто на 1,54 грн. дешевше.
При теперішній низькій платоспроможності громадян такі цінові перекоси несправедливі.
Крім того, я звернув увагу, що на полицях магазинів продовольчої сфери, полиці завалені товаром, термін придатності якого давно зійшов. Прізвищ, поки що не називаю, думаю, що мораль у цих продавців-власників магазинів не пропала. Щоб вони, прочитавши цю статтю зробили правильні висновки на користь споживачів.
Також хочу поділитися з читачами деякими думками про випадок, у якому особисто став свідком і учасником у приміщенні Іршавської дільниці ТОВ «Закарпатгаз» минулої тижня. Позаяк використання природного газу дедалі стає непосильним тягарем для громадян похилого віку, споживачі переходять на інші види опалення осель – дрова, вугілля, електроенергія. Це їх виключне конституційне право. По названій уже причині і звертаються до керівників газових компаній із заявами про відключення – опломбування газових стояків, лічильників, про тимчасове припинення газопостачання. Додатковою причиною таких звернень з боку громадян є поведінка олігархічних енергетичних структур, які в багатьох випадках незалежно, користуєшся газом чи ні, продовжують направляти квитанції з вимогою про сплату неіснуючого боргу. Є багаточисельні факти, коли впродовж багатьох років приносяться квитанції давно померлим громадянам. Лише з етичних норм не називаю прізвища, хоча квитанцію додаю до листа.
Висновок наступний: бюрократ і хапуга, або просто виконавець, який працює на газових, поки-що монополістів, а фактично бандитів і отримує немалу зарплату за наш рахунок, будуть робити все, щоб «вибити» з нас останню копійку і отримати плату за неіснуючий борг.
Конституція України захищає громадян від подібних свавіль з боку нечесних ділків, діють інші Закони, які забезпечують наші права. Ст. ст. 155,156-1 Кодексу про Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг…
Глава 13 цього Кодексу передбачає адміністративну відповідальність в галузі стандартизації, якості продукції, метрології та сертифікації. Закони є, але в переважній більшості не діють по нашої вини. Все залежить від нас самих, потрібно боротися з подібними знущаннями, не дозволяти себе принижувати і обдурювати за наші ж із Вами гроші.
Закони України на нашій стороні, так відстоюймо свої права. А вищеназваним ділкам хочу запропонувати змінити своє нелюдське ставлення до громадян, не доводьте людей до такої межі, коли Вас «ввічливо» попросять покинути свої місця…

Іван КЛИМ,
голова ГО «Боротьба з корупцією в Закарпатській області».

Прокоментуй!

Ваш коментар