Версія для друку Версія для друку

Іршавські вогнеборці – переможці «Firefighter Combat Challenge»

На базі 5-ї державної пожежно-рятувальної частини в м. Іршава уперше на Закарпатті пройшов Чемпіонат серед пожежно-рятувальних підрозділів області за звання “Кращий пожежний-рятувальник” у форматі міжнародних змагань “Firefighter Combat Challenge”. За звання найсильнішого змагалося понад 60 вогнеборців із 16 команд рятувальників районних та міських підрозділів обласного управління ДСНС.
На урочистому відкритті учасників привітав начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області Роман Гудак та зауважив, що дані змагання проводяться з метою підвищення рівня професійної майстерності та фізичної підготовки пожежних-рятувальників та мають свою специфіку виконань і певну відмінність від українських стандартів.
Програма заходу видалася дуже насиченою і на учасників чекали непрості випробування. Підйом рукавної лінії по сходових маршах на майданчик 3-го поверху навчальної вежі, укладання рукавних скаток у контейнер; “силовий тренажер”, де ударами кувалди необхідно перемістити балку вагою 72,5 кг на 1,5 метра; заливка мішені влучним “пострілом” з пожежного рукава. А на завершення проводилася “евакуація” потерпілого із небезпечної для життя зони.
На фініші більшість учасників змагань одностайно вважали, що найскладніше було - це контролювати дихання, а найважче - тягнути 80 кг манекена. А головне, такі вправи розвивають у бійців пожежної охорони не лише фізичну силу, витривалість та швидкість, але й навчають оперативно зорієнтуватися на місці виникнення будь-якої надзвичайної пригоди та прийняти вірне рішення в екстремальній ситуації.
За підсумками, в індивідуальних забігах з результатом 110,6 сек. кращим виявився Михайло Костак - пожежний-рятувальник 5-ї ДПРЧ м. Іршава, "срібло" з результатом 119,52 сек. виборов Ярослав Мелеш - начальник караула також з Іршави, а третім (141,42 сек) фінішував Сергій Флейса - пожежний-рятувальник 10-ї ДПРЧ м. Хуст.
У командній естафеті першою була команда господарів змагань, другими фінішували берегівські рятувальники, а третіми - бійці ДСНС Рахівщини.
У загальнокомандному заліку перемогу здобули бійці ДСНС Іршавського гарнізону, друге місце посіли вогнеборці Великого Березного, а "бронзовими" призерами стали рятувальники м. Хуст.
Переможці та призери змагань нагороджені медалями та цінними подарунками, а перехідний Кубок залишиться у господарів змагань, де він буде зберігатися до наступного турніру.